Čo robiť cez víkend v Trenčianskom kraji? Pozrite si TIPY na kultúrne podujatia


Foto: Čo robiť cez víkend v Trenčianskom kraji? Pozrite si TIPY na kultúrne podujatia Foto: dubnica.eu, visit.trencin.sk

Nemáte plány na víkend? Prinášame vám zopár zaujímavých tipov na kultúrne podujatia, ktoré sa budú konať v rôznych mestách Trenčianskeho kraja. Záleží už len na vás, či preferujete podujatie športové, hudobné alebo rodinné.

Baťovianske hody

Mesto Partizánske a Mestská umelecká agentúra Partizánske vás pozývajú na podujatie Baťovianske hody, ktoré sa uskutoční v sobotu 8. júna od 16:00 hod. na Námestí SNP v Partizánskom. Nebudú chýbať kolotoče, zábavné atrakcie pre deti ani stánky s občerstvením.

Program:

 • 16:00 hod. Reprodukovaná hudba
 • 17:00 hod. Detské predstavenie Cestoviny s vajcom (NevaDIvadlo Bratislava)
 • 18:00 hod. Štefan Hruštinec
 • 19:00 hod. Rock Field
 • 20:00 hod. Generácia
 • 21:00 hod. Diskotéka

Dubnický 3FEST

Najväčší detský rodinný festival otvorí svoje brány už túto sobotu (8. júna) v Dubnici nad Váhom. Bude plný zábavných a nafukovacích atrakcií, prinesie tiež športového ducha a skvelú atmosféru. Headlinerom festivalu je slovenská kapela Peter Bič Project, tešiť sa môžete aj na tanečné vystúpenie v podaní Old School Brothers.

Čaká na vás viac ako 20 zábavných atrakcií - skákacie hrady, maxišmýkalky, lezecká stena, vodný futbal a lodičky, Nerf aréna či detská fun zóna. Novinkou tohto roka bude Roller Disco a kurz tanca na korčuliach s Quad Maniax v mestskej športovej hale od 11:30 do 17:30 hod.

Vstupné (celodenný lístok, na mieste bude vstupenka vymenená za náramok) stojí 12 eur pre dospelých, 8 eur pre deti, študentov, ZŤP, doprovod k ZŤP a pre držiteľov Senior karty. Deti do 3 rokov majú vstup zdarma.

Program:

 • 10:00 hod. Otvorenie areálu
 • 11:00 hod. Otvorenie podujatia
 • 11:05 a 11:25 hod. Šou skupiny Quad Maniax na kolieskových korčuliach
 • 11:45 hod. Old School Brothers
 • 13:30 hod. Bubnová šou RYTMIKA.sk s workshopom
 • 14:30 hod. Vyhodnotenie CYKLOJAZDY 2024
 • 15:30 hod. Súťaž lezúňov - určená pre lezúce deti do jedného roka v stane športového klubu Honkadori Aikido Dojo
 • 16:00 hod. Ukážky bojového japonského umenia Aikido v stane športového klubu Honkadori Aikido Dojo
 • 16:30 hod. Psíkohry
 • 19:00 hod. Peter Bič Projekt

Žabokreky Tour

Cyklo-turistický klub Žabokreky nad Nitrou pozývajú všetkých priaznivcov cyklistiky na 4. ročník cyklistického podujatia Žabokreky Tour. Zažite príjemnú cyklistickú akciu a prevezte sa po okresoch Partizánske, Topoľčany a Bánovce nad Bebravou. Podujatie je vhodné pre všetky vekové kategórie.


Vyráža sa v nedeľu 9. júna o 11:00 hod. spred Obecného úradu Žabokreky nad Nitrou. Na výber sú trasy C1, C2, C3, C5, C6, C7. Cieľom je Park pred zdravotným strediskom Žabokreky nad Nitrou. Detail okruhov si môžete pozrieť po kliknutí SEM.

Žabokreky Tour nie sú preteky. Nemeria sa čas, neurčuje sa poradie, nejde o výhry a ceny,“ prízvukujú organizátori. Registrovať a zaplatiť za účasť môžete aj na mieste. Cena pre dospelého je 15 eur a pre dieťa v sprievode zákonného zástupcu 9 eur.

Slovak food festival

Značka Slovak Food Truck Fest prináša po prvýkrát do Ilavy jedinečné 4-dňové podujatie Gastro music festival, ktoré bude plné chutného jedla a hudby. Vstup na festival je zadarmo.

Dokonalé historické repliky áut a prívesov („food trucky”) sú prispôsobené na podávanie jedál a nápojov v nevídanom, ale za to unikátnom štýle „STREET FOODU”. Návštevníci si budú tak môcť vychutnať na jednom mieste z celého sveta v príjemnom prostredí za sprievodu hudobných vystúpení popredných slovenských, ale aj zahraničných umelcov,“ píše mesto na webe.

Hudobný program:

 • Sobota 8. júna: GeRock Kabát Revival, Robo Papp, Braňo Mojsej & Band, Robert Burian (#PartyTime o 20:30)
 • Nedeľa 9. júna: Zuzana Baginová

Program pre deti:

 • Minidisco animácie, detský kútik (mega puzzle & pexeso, maľovanie na tvár) + rôzne atrakcie (rozprávkový kolotoč, vláčik)

Záverečný koncert sezóny KPVH

V záverečnom koncerte sezóny Klubu priateľov vážnej hudby v Trenčíne sa predstaví vynikajúca huslistka Jana Gubková Černá so známym klaviristom Ladislavom Fančovičom. Koncert sa uskutoční v nedeľu 9. júna o 18:00 hod. v Refektári Piaristického gymnázia (vchod z Mierového námestia).

Podrobnosti ku koncertu a program nájdete na www.kpvh.sk. Vstupné je 10 eur a pre členov klubu 7 eur. Predpredaj prebieha v Kultúrno-informačnom centre Trenčín.

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: