Prezident SR, Andrej Kiska, navštívil SOŠ obchodu a služieb v Púchove a ocenil prácu školy a žiakov


Foto: Prezident SR, Andrej Kiska, navštívil SOŠ obchodu a služieb v Púchove a ocenil prácu školy a žiakov
Galéria: 7 fotiek
Foto: Trenčiansky samosprávny kraj

Andrej Kiska navštívil 18. januára Strednú odbornú školu obchodu a služieb v Púchove. Prezident ocenil vysoký záujem o štúdium v tejto škole, ktorý značne prevyšuje počet prijímaných žiakov. 

Prezident Slovenskej republiky prišiel do Púchova, aby absolvoval pracovné stretnutie so zástupcami SOŠ obchodu a služieb v cukrárni, ktorú škola prevádzkuje. Študenti mali možnosť prezentovať výsledky svojho úsilia priamo pred prezidentom. Na stretnutí sa zúčastnila aj vedúca Odboru školstva a kultúry, Daniela Hilčíková, ktorá zastupovala Trenčiansky samosprávny kraj ako zriaďovateľa školy. 

[photo]325[photo]

Spolupráca medzi našou školou a Trenčianskym samosprávnym krajom je naozaj na veľmi vysokej úrovni. Ja ako riaditeľ školy si vážim, že nám TSK vychádza v ústrety vo všetkých veciach, ktoré potrebujeme,“ povedal Ivan Kasár, riaditeľ školy. 

„Púchovská SOŠ obchodu a služieb je kvalitná škola, ktorá získala v závere minulého roka aj najvyššie vyznamenanie Slovenského zväzu cukrárov a kuchárov za vynikajúce výsledky v oblasti vzdelávania študentov v profesii cukrár a kuchár,“ informovala Daniela Hilčíková.


Prezident absolvoval v športovej hale aj besedu so žiakmi SOŠ obchodu a služieb. Vyzdvihol ich úsilie a pochválil vedenie školy za vynikajúcu prácu. Andrej Kiska dostal od žiakov na záver stretnuai aj tortu, ktorú sami pripravili.

[photo]327[photo]

Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Trenčiansky samosprávny kraj