Poškodené stromy v handlovskom parku. Mesto žiada obyvateľov, aby do označeného priestoru nevstupovali


Foto: Poškodené stromy v handlovskom parku. Mesto žiada obyvateľov, aby do označeného priestoru nevstupovali
Galéria: 2 fotky
Foto: Mesto Handlová

Mesto na svojich stránkach upozorňuje obyvateľov ako aj návštevníkov mesta, aby nevstupovali do vyznačeného priestoru v miestnom parku. Dôvodom sú poškodené mohutné stromy. „.Zrejme následkom silnejšieho vetra sa dve duglasky nahli a opreli o seba. Keďže stromy dosahujú výšku takmer tridsať metrov a ich pád by mohol spôsobiť škody, mesto priestor ohradilo a označilo výstražným nápisom „Nebezpečenstvo úrazu, vstup na vlastné riziko.“,“ informovalo mesto.

Stromy obhliadol referent životného prostredia, ktorý podľa vyjadrenia mesta zistil, že stromy nie sú zdravé a pravdepodobne preto podľahli poveternostným podmienkam. „Ohradeným územím vedie chodník. Kým sa havarijný stav v tejto časti Handparku nevyrieši, mesto žiada obyvateľov, aby do označeného priestoru nevstupovali,“ apelovalo na Handlovčanov vedenie mesta.

Ako samospráva ďalej uviedla, žiadosť o výrub dvoch poškodených stromov už bola podaná a stromy budú vypílené hneď, keď na to dostane povolenie. „Oddelenie životného prostredia teraz kontroluje zdravotný stav okolitých stromov a porovnáva ich s výsledkami dendrologického výskumu, ktorý dal spracovať farár Peter Repa v roku 2019,“ dodalo mesto na záver.
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu