FOTO: Pamätník v Novej Bošáci nafarbil červenou farbou neznámy páchateľ, polícia začala trestné stíhanie


Pamätník v Novej Bošáci vandal zneuctil farbou a hanlivým nápisom

FOTO: Pamätník v Novej Bošáci nafarbil červenou farbou neznámy páchateľ, polícia začala trestné stíhanie
Foto: FB/Matúš Šutaj Eštok | Zobraziť galériu

Pár dní pred výročím víťazstva nad fašizmom sa v obci Nová Bošáca v okrese Nové Mesto nad Váhom odohral incident, ktorý vyvolal silnú vlnu pobúrenia. Neznámy páchateľ poškodil pamätník padlých v miestnej časti Grúň. Prípad vyšetruje polícia ako trestný čin hanobenia miesta posledného odpočinku.

Podľa fotografií páchateľ poškodil sochu vojaka, červenou farbou zvýraznil ústa, ruky aj nohu, a na podstavec pamätníka napísal hanlivý nápis. Polícia z Nového Mesta nad Váhom už začala trestné stíhanie a po páchateľovi intenzívne pátra. Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nie je možné v súčasnej dobe poskytnúť bližšie informácie,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa Petra Klenková.

Galéria: 2 fotky

Reagovaj aj minister Šutaj Eštok

Zneuctenie pamätníka odsúdil aj minister vnútra Matúš Šutaj Eštok. Vo svojom vyjadrení na sociálnej sieti pripomenul blížiaci sa 8. máj – Deň víťazstva nad fašizmom – a vyzval k rešpektu voči obetiam vojny.

„Žiaden vojak Červenej armády, ktorý položil život pri oslobodzovaní nášho územia, nenesie ani najmenšiu vinu na súčasnej vojne na Ukrajine. Títo muži a ženy nechceli nič iné, než aby ich rodiny a naše rodiny mohli žiť v slobode a v mieri,“ uviedol minister a vyjadril nádej v rýchle objasnenie prípadu.






Najnovšie v Trenčianskom kraji

Najnovšie zo Slovenska

Najnovšie zo zahraničia