VIDEO: Záznam nadrogovaného muža, ktorý sa trasie na zemi v Považskej Bystrici, poburuje ľudí. Je to neúctivé, tvrdia


Foto: VIDEO: Záznam nadrogovaného muža, ktorý sa trasie na zemi v Považskej Bystrici, poburuje ľudí. Je to neúctivé, tvrdia Foto: Facebook/Mesto Považská Bystrica

Mesto Považská Bystrica zverejnilo desivé video. Zachytáva muža pod vplyvom omamných látok, ako sa trasie na zemi v centre mesta. Okoloidúci sa nestačili čudovať, čo sa s ním deje. Báli sa ho, preto zavolali políciu. Bližšie sme o tom informovali v predchádzajúcom článku.

V momente, ako na miesto prichádzali policajti, muž sa dal na útek. Po chvíli ho dolapili, no boli nútení ho spacifikovať. Neskôr ho previezli do nemocnice. Video z incidentu mesto zverejnilo na sociálnej sieti.

Niektorí komentujúci pod príspevkom však s uverejnením videa nesúhlasia. Podľa nich je to neúctivé voči chorému mužovi. „Je v poriadku riešiť týchto ľudí, najmä ak ich konanie vyvoláva pocit ohrozenia či strachu. Čo však v poriadku podľa mňa nie je, sú zverejnené zábery zblízka, je to záchvat chorého človeka, narkoman je totiž chorý človek, je to nedôstojné, aby ste tu tieto zábery takto zverejňovali, aj keď mu nevidno tvár,“ vyjadrila svoj názor Júlia.

Podľa Blanky by muž mohol mať psychické problémy. „Kto má právo súdiť toho človeka? Musel prejsť silným násilím v detstve! Silné depresie! Hľadal útechu v drogách. Psychika ho úplne rozleptala. Taký potrebuje dlhodobú psychiatrickú liečbu. A nie basu!“ 

„No, nevidieť, kto je to, ale môže to byť odstrašujúce….úbohý mladý muž...takto dopadnúť...držím mu palce, aby sa z toho dostal. Bez pomoci to, samozrejme, nepôjde. Áno, mnohí poviete, že si za to môže sám…Nuž, áno. Ale nevidíme do jeho života. Dnešná mladá generácia nevie zvládať prekážky tak, ako generácia pred nimi….Každopádne, veľmi smutné,“ vyjadrila sa Zuzana.


Iní pre jeho konanie nemajú pochopenie

Ostatní komentujúci však nad zdrogovaným mužom nemajú zľutovanie. „Toto by mali povinne premietať už na základnej, aby vedeli, čo to po požití s nimi urobí,“ uviedla Mirka.

Podľa Lucie by sme takéhoto človeka nemali ľutovať. „Smutné je, že na tento zásah kvôli nejakému narkomanovi sa poskladáme všetci, tak na jeho liečbu prípadnú...prepáčte, ale toto fakt ľutovať? Ani náhodou. Vás absolútne netrápi, že toto vidia aj deti na ulici, mládež, a podobne? Vy ľutujete narkomana, lebo je psychicky chorý? To už kam spejeme?“

„Treba to ukazovať, je nutné, aby to vyrastajúca mládež a tí, ktorých pokúša pričuchnúť k hocijakej droge, aby to videli, aké sú následky a dôsledky…Názor, že nezverejňovať je veľmi nesprávny,“ myslí si Miriam.

Podľa hovorkyne mesta Považskej Bystrice Ivety Pagáč Kováčikovej je dôležité zdôrazniť, že video je zverejnené vo forme, kde mužovi nie je vidno do tváre a nie je teda identifikovateľný. „Cieľom zverejnenia videa nie je útočiť na niečiu dôstojnosť, ale ukázať aj odvrátenú stranu užívania drog. Myslíme si, že takéto veci nie je treba „zametať pod koberec“ a tváriť sa, že neexistujú. Veríme, že práve takéto video môže poslúžiť ako odstrašujúci príklad, čo taktiež na sociálnych sieťach potvrdzujú mnohí ľudia v komentároch,“ informovala Trenčínak hovorkyňa.

Ako ďalej uviedla, chceli poukázať na často neľahkú prácu príslušníkov mestskej polície, ktorí sa vo výkone svojej služby musia mnohokrát zaoberať aj podobnými prípadmi v snahe dohliadať na verejný poriadok. „Treba si uvedomiť, že aj v tomto konkrétnom prípade muž nebol obeť, ale bola tu dôvodná obava, že môže predstavovať pre ľudí nebezpečenstvo. Príslušníci mestskej polície asistovali aj pri jeho prevoze záchrannou zdravotnou službou, aby nedošlo k napádaniu záchranárov,“ dodala hovorkyňa.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu