Čelná zrážka dvoch áut medzi Novým Mestom nad Váhom a Moravským Lieskovým sa skončila tragicky


Foto: Čelná zrážka dvoch áut medzi Novým Mestom nad Váhom a Moravským Lieskovým sa skončila tragicky Foto: ilustračná

Včera večer, 7. februára o 20:30, došlo na ceste I/54 medzi Moravským Lieskovým a Novým Mestom nad Váhom k tragickej dopravnej nehode.

Na ceste sa čelne zrazili dve autá, a to Toyota Corolla a Peugeot 307. 24-ročná vodička Toyoty z okresu Uherské Hradište utrpela vážne zranenia, s ktorými ju previezli do trenčianskej fakultnej nemocnice. Jej spolujazdec, ktorý sedel na prednom sedadle, utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol.

Ďalší spolujazdec, ktorý sedel na zadnom sedadle vo vozidle Toyota utrpel závažné zranenia. V súčasnosti je tiež v trenčianskej fakultnej nemocnici.

18-ročný vodič vozidla Peugeot sa pri dopravnej nehode nezranil. Jeho 16-ročná spolujazdkyňa sa zranila len ľahko.

„Vodička Toyoty sa vzhľadom k vážnym zraneniam nemohla podrobiť dychovej skúške, preto jej bola odobratá krv na zistenie požitia alkoholu alebo iných omamných látok v nemocnici. U mladého vodiča Peugeotu bola dychová skúška negatívna,“ informuje Elena Antalová, hovorťkyňa KR PZ v Trenčíne.


Presné príčiny a okolnosti dopravnej nehody sú v súčasnosti predmetom vyšetrovania.

„Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície z Nového Mesta nad Váhom už v predmetnej veci začal trestné stíhanie a to vo veci prečinu usmrtenie a vo veci prečinu ublíženia na zdraví. Na mieste dopravnej nehody bol prítomný aj súdny znalec z odboru cestná doprava,” ďalej informuje Elena Antalová.

U zosnulého spolujazdca našla polícia podozrivý kryštalický materiál a taktiež zelenú sušinu. Nájdený materiál polícia zaistila a  zaslala na expertízne skúmanie.

„V tomto prípade vyšetrovateľ taktiež začal trestné stíhanie vo veci zločinu  „nedovolená výroba omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov ich držanie a obchodovanie s nimi“,“ dodáva hovorkyňa


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Trenčín