FOTO: Medzinárodné cyklistické preteky Okolo Slovenska boli zakončené v Púchove


FOTO: Medzinárodné cyklistické preteky Okolo Slovenska boli zakončené v Púchove
Galéria: 44 fotiek
Foto: okoloslovenska.com

Už niekoľko desaťročí sa konajú medzinárodné cyklistické preteky Okolo Slovenska, ktoré každoročne privedú na naše cesty známe tváre z Tour de France, ako aj účastníkov mnohých ďalších prestížnych podujatí. Aj 67. ročník priniesol výborné výkony najlepších svetových tímov. 

Súťaž prebiehala od stredy 13. septembra a zakončená bola v nedelu 17. septembra 2023 piatou etapou s cieľovou rovinkou v Púchove. Merala 183,5 kilometra a jej víťazom bol tak, ako u predošlých etáp člen belgického tímu Soudal – Quick-Step.

Tento celok je pevnou súčasťou cyklistického peletónu okolo Slovenska už od roku 2018. Tím Patricka Lefevera odvtedy nevynechal ani jeden ročník a takmer vždy dokázal vyhrať žltý dres, s výnimkou roka 2021, kedy triumfoval Peter Sagan.

Tento rok sa o dominanciu Soudal – Quick-Step postarali etapovými váťazstvami jeho členovia Tim Merlier, Kasper Asgreen a Rémi Cavagna, pričom im sekundovali Andrea Bagioli, Bert Van Lerberghe a Jannik Steimle. Rémi Cavagna sa zároveň stal celkovým víťazom súťaže, o čo sa postaral už v úvodnom kole. 

Zábery z piatich dní, počas ktorých sa najlepší svetoví cyklisti premávali po zákutiach Slovenska nájdete v priloženej fotogalérii.
Prečítajte si viac: