Hasička z Považskej Bystrice dosiahla na bežeckých pretekoch v Slovinsku fantastické výsledky


Foto: Hasička z Považskej Bystrice dosiahla na bežeckých pretekoch v Slovinsku fantastické výsledky Foto: Facebook/Hasičský a záchranný zbor

Od piatka 8. septembra do nedele 10. septembra sa v regióne Kranjska Gora v Julských Alpách v Slovinsku konali vytrvalostné bežecké preteky Trail run by UTMB, ktoré sú špecifické svojou náročnosťou. Súťažiaci mali zdolať 99 kilometrov dlhú trať s prevýšením 4700 metrov.

Pretekov sa zúčastnila aj Lenka Hiklová z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Považskej Bystrici. S výsledným časom 13 hodín a 46 minút sa jej podarilo dosiahnuť skvelý výsledok.

V kategórii žien od 40 do 44 rokov zvíťazila a v celkovom hodnotení súťaže v kategórii žien skončila na druhom mieste.


Štart súťaže bol večer o 21:00 hod. a väčšinu prevažne technickej trate súťažiaci absolvovali po tme, pričom ráno sa pretekárom odmenilo krásnymi výhľadmi na východ slnka,“ opísali hasiči v príspevku na sociálnej sieti.

Vďaka dosiahnutému výsledku potvrdila svoju nomináciu na budúcoročné finále UTMB, ktoré sa bude konať budúci rok vo francúzskom stredisku Chamonix.

Najbližšie sa L. Hiklová predstaví v októbri na horskom ultramaratóne Javornícka stovka 2023, ktorý sa bude bežať na trase z Čadce do Lysej pod Makytou a má dĺžku 106 kilometrov s prevýšením 4030 metrov.


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu