Mesto Prievidza pokračuje v rekonštrukcii chodníkov, občanov čakajú obmedzenia


Foto: Mesto Prievidza pokračuje v rekonštrukcii chodníkov, občanov čakajú obmedzenia Foto: pixabay.com

Mesto Prievidza počas marca a apríla zrekonštruovalo viacero ciest a chodníkov na sídliskách Kopanice a Píly. V mesiacoch máj až júl má však naplánované aj ďalšie rekonštrukcie v celkovej cene približne 83 200 eur. Informovalo o tom mesto na svojej webovej stránke.

Chodníky bude rekonštruovať firma MANDUCH s.r.o. Stavebné práce sa dotknú nasledovných ulíc:

  • Hviezdoslavova ulica - pri Obchodnom dome Vtáčnik,
  • Šumperská ulica - pred úradom práce, sociálnych vecí a rodiny,
  • Krajná ulica,
  • Ulica M. Falešníka,
  • Ružová ulica.V rámci rekonštrukcie chodníkov sa pracovníci zamerajú na odstránenie súčasných krytov, rekonštrukciu obrubníkov a poškodených podkladových vrstiev, ako aj pokladanie nových povrchov z betónovej dlažby. Z tohto dôvodu budú časti chodníkov uzavreté. Rekonštrukcia môže tiež v niektorých prípadoch ovplyvniť organizáciu dopravy, ktorá bude určená pomocou prenosného dopravného značenia. 

Som veľmi rada, že nám na rekonštrukcie miestnych ciest v mesiacoch marec a apríl plynulo nadviažu práce na rekonštrukciách chodníkov. Nie je technicky ani finančne možné zrekonštruovať všetky komunikácie tak rýchlo, ako by sme si možno želali, no stav ciest a chodníkov určite patrí k našim prioritám a neustále pracujeme na jeho zlepšovaní,“ uviedla primátorka Prievidze Katarína Macháčková.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu