Rezort vnútra odovzdal ďalšiu várku nových policajných áut, časť z nich poputuje aj do Trenčína


Foto: Rezort vnútra odovzdal ďalšiu várku nových policajných áut, časť z nich poputuje aj do Trenčína Foto: Facebook/Ministerstvo vnútra SR

Rezort vnútra pokračuje v obnove zastaraného vozového parku Policajného zboru. V stredu 19. apríla 2023 odovzdal 29 nových vozidiel nižšej strednej triedy vo verzii combi aj v Banskej Bystrici. Tie budú následne okrem krajského mesta Banskobystrického kraja prerozdelené aj do Trenčína a Žiliny.

Od roku 2020 rezort vnútra odovzdal 1 269 nových vozidiel, obnova však ešte ani dnes nie je na konci. „Príslušníkov Policajného zboru čakajú aj vozidlá typu SUV, ktoré sa zídu najmä v hornatých oblastiach. Opäť zdôrazňujem, že ide o masívnu obnovu vozového po parku po 9 rokoch a som nesmierne rád, že policajti budú jazdiť na kvalitných autách, ktoré zlepšia podmienky na ich prácu,“ uviedol minister vnútra SR Roman Mikulec.

Podľa 1. viceprezidenta Policajného zboru Branka Kišša majú nové vozidlá zvýšiť bezpečnosť policajných príslušníkov, aby sa mohli živí a zdraví vracať z práce domov. „Som rád, že po rokoch sa začalo s takouto masívnou obmenou vozového parku. Tento rok očakávame okolo 800 vozidiel, ktoré budú pridelené priamo do výkonu,“ spresnil Kišš.

Cena jedného vozidla typu Kia Ceed SW 1,5T-GDI M6 výkon 117 kW výbava Gold + LED pack je 22 860 eur. Z rozpočtu rezortu vnútra bolo pritom v tejto fáze zakúpených 150 ks takýchto vozidiel. Suma sa preto vyšplhala až na 3 429 000 eur. Zahŕňa však aj servis na 5 rokov alebo 150 000 najazdených kilometrov, set zimných originálnych diskov s pneumatikami a metalickú farbu. 

„Uvedomujeme si nutnosť vylepšovania materiálno-technického vybavenia tak, aby každý útvar, a to v ktorejkoľvek časti Slovenska, mohol pracovať v dôstojných podmienkach nielen pre policajtov, ale v konečnom dôsledku aj pre občanov, ktorí sa na nich obracajú s prosbou o pomoc,“ poznamenal pri odovzdávaní štátny tajomník MV SR Tomáš Oparty.


Prečítajte si viac: