• 4. november 2025 o 13:40 / aktualizované 04.11. o 18:00

Sviečky na hroboch zanechali spúšť, počas Dušičiek horelo na piatich cintorínoch v Trenčianskom kraji

Foto: Sviečky na hroboch zanechali spúšť, počas Dušičiek horelo na piatich cintorínoch v Trenčianskom kraji
Foto: Hasičský a záchranný zbor - Trenčiansky kraj

Hasiči v Trenčianskom kraji mali počas uplynulého víkendu plné ruky práce. Od piatka do pondelka zasahovali pri piatich požiaroch na cintorínoch, ktoré súviseli najmä s horiacimi kahancami a dekoráciami.

Prvý požiar bol nahlásený v piatok 1. novembra o 22:05 hodine na mestskom cintoríne na sídlisku Juh v Trenčíne, kde začali horieť dekorácie pri jednom z pomníkov. O niečo vyše hodinu neskôr, o 23:38 hodine, boli hasiči privolaní k ďalšiemu požiaru – tentoraz horeli kahance pri kríži na cintoríne v obci Nitrianske Pravno v okrese Prievidza.


Dva zásahy v Bánovciach

Nasledujúci deň, 2. novembra o 18:11 hodine, bol nahlásený požiar kahancov na cintoríne v Bánovciach nad Bebravou. V ten istý večer, krátko pred polnocou (o 23:26 hod.), zasahovali hasiči opäť – pri požiaru kahancov pri kríži na cintoríne v obci Sebedražie (okres Prievidza).

Ani pondelňajšie ráno sa nezaobišlo bez výjazdu. 3. novembra o 6:29 hod. horeli opäť kahance na cintoríne v Bánovciach nad Bebravou.

Podľa hasičov išlo vo všetkých prípadoch o menšie požiare, ktoré vznikli v dôsledku nepozornosti pri manipulácii s otvoreným ohňom.

Minútky zo Slovenska