Hrôza za bieleho dňa. Dobrosrdečnú dôchodkyňu okradli na ceste do kostola


Foto: Hrôza za bieleho dňa. Dobrosrdečnú dôchodkyňu okradli na ceste do kostola Foto: FB/Polícia SR-Trenčiansky kraj

Cesta to kostola sa v okamihu zmenila na drámu. Ako informovala trenčianska policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová, 83-ročná seniorka sa začiatkom apríla rozhodla ísť do Prievidze do kostola na spoveď. „Krátko pred 16:00 hod. vystúpila na zastávke SAD a vybrala sa smerom do mesta. Ako kráčala cez ulicu, oslovila ju staršia pani, ktorá dôchodkyňu požiadala o pár eur na chleba,“ opísala K. Kuzmová.

Dobrosrdečná dôchodkyňa podľa slov policajnej hovorkyne vytiahla peňaženku a žene podarovala 3 €. „Obdarovaná žena sa seniorke poďakovala. Následne počas toho, ako sa snažila vložiť peňaženku do kabelky, priskočil ku nej neznámy muž, ktorý sa jej snažil peňaženku násilím vytrhnúť z rúk,“ pokračovala K. Kuzmová.

Odvážna seniorka sa však agresívnej dvojici vzoprela a svojho majetku sa odmietala vzdať. Peňaženku držala pevne v oboch rukách. „Až potom, ako 83 ročnú ženu páchateľ sotil na zem, sa mu podarilo peňaženky zmocniť a z miesta činu utiecť,“ doplnila K. Kuzmová s tým, že odcudzením peňaženky bola seniorke spôsobená škoda vo výške 270 eur a spôsobené povrchové zranenia, ktoré si vyžiadali lekárske ošetrenie.

Prievidzkí policajti sa okamžite pustili do pátrania. Podarilo  sa im muža stotožniť a ten skončil v policajnej cele. „Obvinený nevedel vysvetliť motív svojho konania. Policajtom uviedol, že pred spáchaním skutku vypil asi liter vodky,“ prezradila trenčianska policajná hovorkyňa.  39-ročný muž čelí obvineniu zo zločinu lúpeže a v prípade dokázania viny mu hrozí až 12 rokov za mrežami.  

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu