- 31. okt 2025 o 12:50
FOTO: Vodiči neverili vlastným očiam, na diaľnici pri Beckove sa prechádzala labuť, nevedela odletieť
Nie každý deň sa na diaľnici objaví chránený živočích. Vodiči na D1 pri Beckove zažili v uplynulých dňoch nezvyčajný pohľad – po rýchlom jazdnom pruhu sa prechádzala labuť. Policajti okamžite zasiahli a usmernili premávku do pomalého pruhu, aby zabránili možnej nehode.
Podľa ich slov bola labuť vyplašená a dezorientovaná, s roztiahnutými krídlami sa pohybovala po vozovke a nedokázala odletieť. „Nebolo ju možné odlákať mimo diaľnice, preto sme v spolupráci s diaľničnou patrolou znížili rýchlosť v úseku a dočasne odklonili premávku,“ uviedla trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti. Po vytvorení bezpečného priestoru sa im podarilo labuť vytlačiť do odstavného pruhu.
Na miesto bola následne privolaná Štátna ochrana prírody SR – Chránená krajinná oblasť Biele Karpaty, ktorej pracovníci zabezpečili bezpečný odchyt vtáka. Vďaka rýchlej reakcii policajtov a koordinácii všetkých zložiek sa podarilo zabrániť dopravnej nehode a zároveň ochrániť život chráneného živočícha.