Vykrádaniu chatiek pri Novom Meste nad Váhom je koniec. Polícia zadržala 61-ročného zlodeja


Foto: Vykrádaniu chatiek pri Novom Meste nad Váhom je koniec. Polícia zadržala 61-ročného zlodeja Foto: Facebook/Polícia SR - Trenčiansky kraj

Od začiatku roka 2023 až do prvej dekády mesiaca apríl zaznamenali vlastníci záhradných chatiek a domov pri Novom Meste nad Váhom viacero vlámaní. Podľa polície a povahy skutkov bol zodpovedný za vlámania ten istý páchateľ. Informovali o tom trenčianski policajti vo svojom príspevku na sociálnej sieti Facebook.

Po dôkladnom a časovo náročnom vyšetrovaní sa policajtom z odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Novom Meste nad Váhom podarilo páchateľa, ktorý bol podozrivý z majetkovej činnosti, zadržať. Do pátracej akcie boli zapojení najmä príslušníci kriminálnej polície a poriadkovej polície z Nového Mesta nad Váhom.

Vyšetrovateľ PZ na základe dôkaznej situácie vzniesol obvinenie z prečinu porušovania domovej slobody 61-ročnému mužovi a spracoval podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného do väzby. Prokurátor sa stotožnil s prijatým podnetom a na jeho návrh vzal sudca obvineného do väzby z obavy, že obvinený ujde alebo sa bude skrývať, aby sa tak vyhol trestnému stíhaniu alebo trestu a bude pokračovať v páchaní trestnej činnosti,“ uviedla polícia.

Okrem odcudzenia vecí spôsoboval páchateľ aj škodu poškodením dverí a rozbitím sklených výplní okien, ktoré boli v niektorých prípadoch nákladnejšie než samotné odcudzenie.

Obvinený bol už v minulosti 19-krát súdne trestaný. Jeho modus operandi spočíva vo vykrádaní domov, chát a iných rekreačných objektov, z ktorých odcudzí cenné veci, ale nepohrdne ani alkoholom, či potravinami. Predpokladáme, že po výsledkoch znaleckého skúmania bude menovaný obvinený aj pre ďalšie skutky,“ doplnili trenčianski policajti


Prečítajte si viac: