- 15. október 2025 o 13:10 / aktualizované 17.10. o 09:00
VIDEO: Nové autobusové nástupište v Trenčianskych Tepliciach dokončili skôr, ako sa plánovalo, miestni sa tešia
V pondelok bolo na Nádražnej ulici oficiálne odovzdané do užívania nové autobusové nástupište. Výstavba sa začala len v auguste tohto roka, no práce sa podarilo ukončiť s niekoľkotýždňovým predstihom.
Podľa vedenia mesta ide o významný krok, ktorým sa podarilo vyriešiť dlhodobý problém s umiestnením autobusových zastávok, ten pretrvával od roku 2007. „Mesto našlo stabilné a trvalé riešenie problému autobusových zastávok, ktoré sa teraz nachádzajú na mestských pozemkoch. Sú plne funkčné a zároveň nebudú brániť ďalšiemu rozvoju územia zóny Stred,“ uviedla primátorka Zuzana Fraková Ďurmeková.
Nové nástupište prináša cestujúcim vyšší komfort aj bezpečnosť. Súčasťou projektu je nový priechod pre chodcov, zrekonštruovaná priľahlá komunikácia a 11 nových parkovacích miest.
Nové riešenie prispelo k modernejšiemu a prehľadnejšiemu dopravnému priestoru v centre mesta. V cestovných poriadkoch ho nájdete pod názvom Trenčianske Teplice, Centrum.
Minútky zo Slovenska
- 16:40 Horkýže Slíže chystajú po 5 rokoch veľkú novinku: Na Slížovici pokrstia nový album a odštartujú megaturné
- 16:00 Malí a veľkí Košičania sa vrátia do minulosti. Na cesty vyrazia historické električky, odvezú vás aj parné lokomotívy
- 16:00 PRIESKUM: Dankova SNS by v apríli skončila mimo parlamentu, jazýčkom na váhach by mohol byť Matovič
- 16:00 VIDEO: Bežná situácia na ceste vyvolala medzi šoférmi v Žiari búrlivú debatu. Ako správne stáť na tejto križovatke?
- 16:00 Najskôr "Na stráž", teraz kladivo a kosák. Bývalý žilinský poslanec opäť vyvoláva vášne
- 15:30 VIDEO: Tunel Horelica je zatvorený, vodiči prechádzajú cez Čadcu. Obmedzenia potrvajú do nedele
- 15:22 Na križovatke pri Amfiteátri zrazilo auto kolobežkára
- 15:09 Smrteľná nehoda neďaleko Banskej Štiavnice: Cyklista sa zrazil s policajtkou v aute, na mieste zomrel
- 15:00 Pred 178 rokmi tu ľudia povstali za slobodu. Tento príbeh spod malej veže na Orave dodnes mnohí nepoznajú
- 15:00 Snina rozbieha veľkú obnovu chodníkov: Práce zasiahnu 18 lokalít po celom meste, budú stáť vyše pol milióna
- 15:00 Tejto ulici v Trnave sa v nedeľu radšej vyhnite: Kvôli rizikovému derby ju uzavrú
- 15:00 FOTO: Peter sa vrátil do Kremnice z Talianska a otvoril si tu vlastný obchodík, obyvatelia si ho okamžite obľúbili
- 15:00 FOTO: Bratislavčania prezradili, kde najradšej trávia svoje voľné chvíle. Väčšina uteká do prírody k hrádzi či do lesa
- 14:30 FOTO: Pri košickom jazere to počas jarných dní vyzerá ako z rozprávky, pozrite sa na krásne zábery od pani Hany
- 14:00 Kde v Nitre pribudne nová Biedronka? Investor plánuje rozšírenie cesty, pribudnú aj parkovacie miesta