- 1. október 2025 o 15:30
Na Zapotôčkach v Prievidzi pribudnú nové parkovacie miesta, práce potrvajú do konca novembra, počítajte s obmedzeniami
Mesto Prievidza spúšťa ďalší projekt, ktorý má prispieť k riešeniu dlhodobého problému s parkovaním na sídliskách. Na Ulici E. M. Šoltésovej na Zapotôčkach vznikne 13 nových parkovacích miest, ktoré pomôžu odľahčiť situáciu pre miestnych obyvateľov. Mesto o tom informovalo na webovej stránke.
„Snažíme sa postupne zlepšovať podmienky pre parkovanie v celom meste. Tento projekt je jedným z viacerých krokov, ktoré pripravujeme, aby sme dopravu v Prievidzi urobili komfortnejšou a bezpečnejšou nielen pre vodičov, ale aj pre chodcov či cyklistov,“ uviedla primátorka Katarína Macháčková.
Nové parkovisko s rozlohou približne 199 m² bude vybudované z betónovej dlažby. Každé státie bude mať štandardné rozmery minimálne 2,5 × 6,2 m pre kolmé parkovanie. Súčasťou prác sú aj výkopové úpravy a osadenie nových obrubníkov.
Stavebné práce zabezpečí spoločnosť Ing. Peter Ošvát – OPEN s.r.o., pričom celkové náklady dosiahnu 30 649,84 eur s DPH. Práce odštartujú v priebehu októbra a potrvajú do konca novembra 2025.
Dočasné obmedzenia
Počas realizácie musia obyvatelia počítať s dopravnými obmedzeniami v okolí ulice. Samospráva preto žiada vodičov aj chodcov o trpezlivosť a rešpektovanie dočasného dopravného značenia.
„Krátkodobé nepríjemnosti prinesú dlhodobý úžitok. Veríme, že nové miesta zlepšia každodenné fungovanie obyvateľov sídliska,“ doplnil Martin Hammer z oddelenia výstavby a životného prostredia.
Minútky zo Slovenska
- 17:30 KVÍZ: Mnohé maďarské slová a frázy poznajú aj Slováci. Otestuj sa a zisti, koľko z nich ovládaš!
- 17:30 Obyvatelia Lietavskej Lúčky sa sťažujú na prach z cementárne. Hovoria o pálení očí aj kašli
- 17:00 Pomôžte oživiť historické skleníky v Zámockej záhrade, kedysi sa tam pestovali ananásy. Hlohovec hľadá dobrovoľníkov
- 17:00 Štátni ochranári spustili web, na ktorom nájdete informácie o výskyte medveďov
- 17:00 Letné prázdniny by mohli začať skôr. Drucker pripustil skorší koniec škôl, vysvedčenia by rozdali posledný júnový piatok
- 17:00 VIDEO: Hasiči v Trnovom oslávili 100 rokov. Obcou prešla spanilá jazda hasičských vozidiel
- 17:00 Horkýže Slíže chystajú po 5 rokoch veľkú novinku: Na megaturné sa s novým albumom prestavia aj v Bystrici
- 16:40 Horkýže Slíže chystajú po 5 rokoch veľkú novinku: Na Slížovici pokrstia nový album a odštartujú megaturné
- 16:00 Malí a veľkí Košičania sa vrátia do minulosti. Na cesty vyrazia historické električky, odvezú vás aj parné lokomotívy
- 16:00 PRIESKUM: Dankova SNS by v apríli skončila mimo parlamentu, jazýčkom na váhach by mohol byť Matovič
- 16:00 VIDEO: Bežná situácia na ceste vyvolala medzi šoférmi v Žiari búrlivú debatu. Ako správne stáť na tejto križovatke?
- 16:00 Najskôr "Na stráž", teraz kladivo a kosák. Bývalý žilinský poslanec opäť vyvoláva vášne
- 15:30 VIDEO: Tunel Horelica je zatvorený, vodiči prechádzajú cez Čadcu. Obmedzenia potrvajú do nedele
- 15:22 Na križovatke pri Amfiteátri zrazilo auto kolobežkára
- 15:09 Smrteľná nehoda neďaleko Banskej Štiavnice: Cyklista sa zrazil s policajtkou v aute, na mieste zomrel