- 21. sep 2025 o 12:15
FOTO: Výstavba lávky cez Orechovský potok v Trenčín odštartuje v pondelok, cyklisti sa musia pripraviť na obchádzku
Trenčania sa už onedlho dočkajú lávky cez Orechovský potok. Jej výstavba započne už tento pondelok, pričom pôjde o jednu z prístupových ciest do nového prírodného parku, ktorý vzniká v alúviu Orechovského potoka. Výstavba lávky však dočasne obmedzí cyklistov.
„Umiestnená bude na úrovni penziónu Zuzana. Z hrádze k nej povedú nové schody, ktoré sa zároveň napoja na nový chodník. Ten bude súbežný s cyklotrasou, od ktorej ju oddelí špeciálny varovný pás červenej farby s drážkami a výstupkami,“ ozrejmilo mesto Trenčín.
Nový chodník zo zámkovej dlažby bude smerovať k železničnému mostu, kde sa spojí s cestičkou pre peších, ktorá sa v súčasnosti končí za zjazdom z mosta.
Mestská investícia si však od pondelka do konca tohto roka vyžiada úplnú uzávierku časti cyklotrasy vedúcej z Trenčína do Nemošvej. Počas stavby lávky bude uzavretý úsek v dĺžke 450 metrov, pričom na uzávierku upozorní prenosné dopravné značenie.
Kadiaľ povedie obchádzková trasa?
Magistrát Trenčína si pripravilo pre cyklistov návod, ako bezpečne obísť uzavretý úsek:
- Cyklisti smerom z Nemšovej prejdú na Vlársku ulicu II/507, odtiaľ na Žabinskú, následne bude pre nich povolená na Radlinského ulici jazda v protismere. Potom prejdú popod klenbu železnice a odtiaľ dole na cyklotrasu, kde už pokračujú vo svojej trase.
- Cyklisti smerom do Nemšovej vyjdú popod klenbu železnice na Radlinského ulicu, prejdú touto ulicou na Vlársku a v križovatke s Hrádzovou vyjdú na hrádzu. Odtiaľ sa napoja na cyklotrasu.