• 17. september 2025 o 13:20 / aktualizované 18.09. o 18:00

FOTO: V trenčianskej mestskej časti stavajú pumptrackovú dráhu, hotová má byť už o pár týždňov

FOTO: V trenčianskej mestskej časti stavajú pumptrackovú dráhu, hotová má byť už o pár týždňov
Foto: Mesto Trenčín | Zobraziť galériu

V Trenčíne pribudne ďalšia športová atrakcia. V mestskej časti Zlatovce, konkrétne v novej rezidenčnej štvrti Vinohrady, začala výstavba pumptracku. Podľa mesta, ktoré o tom informovalo na svojej webovej stránke, by mal byť hotový do troch týždňov.

Na investíciu v hodnote takmer 86-tisíc eur samospráva vyčlenila územie s rozlohou 1 013 m². Samotná spevnená plocha dráhy vrátane štartovacej platformy a prístupovej časti zaberie 291,5 m².


Pumptrack bude pozostávať z hlavného okruhu s piatimi naklopenými zákrutami a 18 vlnami, ktoré umožnia jazdcom generovať rýchlosť bez pedálovania. Jeho profil je navrhnutý tak, aby si ho mohli užiť deti, začiatočníci aj skúsenejší jazdci. Atraktivitu doplní aj paralelná línia s dvoma skokmi stredného profilu.

Priestor doplní mobiliár. „Bude ho tvoriť osem betónových sedákov, šesť oceľových stojanov na bicykle a chýbať nebude infotabuľa s prevádzkovým poriadkom,“ priblížili z mesta. Na realizácii projektu pracuje spoločnosť Bike ING z Kolačna, ktorá má skúsenosti s podobnými športovými stavbami po celom Slovensku.


Minútky zo Slovenska