- 16. september 2025 o 17:00 / aktualizované 17.09. o 21:45
Pri Ilave odhalili nelegálny sklad, vnútri boli milióny elektronických cigariet, škoda na spotrebnej dani je závratná
Príslušníci finančnej správy narazili v okrese Ilava na nelegálny sklad, v ktorom sa nachádzalo vyše dva milióny kusov elektronických cigariet. Okrem toho zaistili približne 11-tisíc tabakových dutiniek a viac ako 9-tisíc obalov určených na tieto výrobky. Finančná správa o tom informovala na svojom webe.
„Škoda na spotrebnej dani sa odhaduje na takmer 1,5 milióna eur,“ uviedol hovorca Finančného riaditeľstva SR Daniel Kováč. Podľa neho išlo o výsledok dlhodobej práce kontrolórov, ktorí sa zameriavajú na dodržiavanie zákona o spotrebnej dani z tabakových výrobkov a na správne označovanie tovaru kontrolnými známkami.
Miliónové škody na daniach
Od začiatku tohto roka zaistila finančná správa už takmer 90 miliónov kusov nelegálnych cigariet a približne 150 ton tabaku. Len na spotrebnej dani tak štát prišiel o viac ako 35 miliónov eur.
„Naše výsledky dokazujú, že systematické a cielené kontroly majú konkrétny prínos pre ochranu štátneho rozpočtu aj bezpečnosť ľudí. Budeme pokračovať v boji proti daňovým únikom, nelegálnej výrobe tabakových výrobkov a ďalším ekonomickým trestným činom,“ zdôraznil prezident finančnej správy Jozef Kiss.
Minútky zo Slovenska
- 24.04. Pri autobusovej zastávke v Žiline vychováva diviačica svoje mláďatá. Obyvatelia sa boja o deti
- 24.04. Župné dni opäť rozprúdia život na východe, čaká vás nadupaný program a hviezdy ako Tina, Alan Murin či HEX. Kedy a kde?
- 24.04. Z bývalého závodu na Horehroní denne vyvážajú tisíce litrov kontaminovanej vody, hrádza sa môže pretrhnúť
- 24.04. Rušňovodič posiela odkaz bežkyni, ktorá mu pri Dunajskej Strede skoro skočila pod vlak, zľakli sa aj okoloidúci
- 24.04. Kam vyraziť cez víkend? Nitra ožije trhmi, moto akciou aj veľkou narodeninovou párty s Mirom Jarošom
- 24.04. FOTO: Bratislava zažije víkend nostalgickej MHD ZDARMA, do ulíc vyrazia historické električky aj legendárne autobusy
- 24.04. Do práce sa pôjde aj 8. mája. Pozor, niektoré skupiny zamestnancov nedostanú ani euro navyše
- 24.04. Poštárka opísala svoj bežný pracovný deň, pravda o žltých lístkoch vo vašej schránke vás možno prekvapí
- 24.04. Nitru čaká koncert Mira Jaroša v Promenade: Bude zdarma a pre všetkých, naposledy spôsobil detský ošiaľ
- 24.04. PREHĽAD: Víkendové dni sú za dverami, čo ponúka Košický kraj? Tešiť sa môžete na poriadne nadupané podujatia
- 24.04. Zomrel uznávaný zubár Rudolf Kotula, ktorý roky pôsobil v Banskej Bystrici, ovplyvnil generácie lekárov
- 24.04. Dvojicu medveďov spozorovali len pár metrov od cyklotrasy. Z Liptova prichádza ďalšie varovanie
- 24.04. PREHĽAD: Posledný aprílový víkend je pred nami! V Prešovskom kraji je pripravený pestrý program, vyberiete si?
- 24.04. FOTO: Za Nitrou smerom na Rišňovce došlo k hrozivej havárii, po zrážke kamióna s dodávkou zasahoval aj vrtuľník
- 24.04. Prešovčania zneužívajú parkovacie preukazy ŤZP svojich blízkych. Takýmto vodičom hrozí vysoká pokuta