Obľúbenú atrakciu v Bojniciach zničilo počasie. O necelý mesiac už ale opäť otvorí svoje brány


Foto: Obľúbenú atrakciu v Bojniciach zničilo počasie. O necelý mesiac už ale opäť otvorí svoje brány
Galéria: 19 fotiek
Foto: FB/Pieskové sochy Bojnice

Kúpeľné mesto Bojnice nie je len o romantickom zámku, či zoologickej záhrade plnej exotických zvierat. Mesto ponúka aj množstvo ďalších atrakcií, ktoré pobavia nielen malých ale aj veľkých návštevníkov. Jednou z nich z nich je aj výstava pieskových sôch, ktorá prvýkrát otvorila svoje brány v roku 2020. Vznikala pod dohľadom Adama Bakoša, ktorý vytvoril aj Ľadový dóm na Hrebienku a autorom myšlienky je Viktor Reisel.

Po úspechu prvého ročníka, pokračovala sezónna výstava aj v ďalších rokoch. Nosnou témou však zostali počas všetkých ročníkov hrady, zámky a kaštiele, vždy pribudnú aj nové atrakcie. Minulý rok mohli návštevníci obdivovať 13 modelov hradov, kaštieľov ale aj rozprávkových bytostí, ktoré vytvorili z piesku zručné ruky majstrov tesárov. Čím prekvapia tento rok zostáva stále záhadou.

Ako Pieskové sochy v Bojnice už prezradili na svojich stránkach, na novej výstave sa v týchto dňoch usilovne pracovne. „Všetky minuloročné modely sú už definitívne zničené, priviezli sme ďalší kamión piesku, už tvrdo pracujeme na novej výstave,“ upresnili s tým, že ak všetko pôjde tak ako má, kráľovstvo pieskových sôch v Bojniciach otvorí svoje brány už 29.apríla.

Po minulé ročníky zostala výstava otvorená až do jesene, podľa toho ako dovolí práve počasie, ktoré má na životnosť pieskových sôch najväčší vplyv.Prečítajte si viac: