Príďte v máji rozbehnúť 16. turistickú sezónu na Hornom Ponitrí tradičným výstupom na Maguru


Foto: Príďte v máji rozbehnúť 16. turistickú sezónu na Hornom Ponitrí tradičným výstupom na Maguru

Už v sobotu 6. mája 2023 sa koná 16. ročník výstupu obcí na vrchol Magury v rámci otvorenia turistickej sezóny na Hornom Ponitrí. Informovala o tom obec Kľačno vo svojom príspevku na sociálnej sieti Facebook.

Ráno sa štartuje už o 8:00 hod. z Urbánskej krčmy v Porube a stretnutie turistov je naplánované o 12:00 hod. na vrchole Magury – 1411 metrov nad morom. 

V rámci povinnej výbavy je potrebné si zobrať pevnú obuv, pršiplášť, desiatu a hlavne dobrú náladu. Registrácia prebieha na príslušných obecných úradoch od 5. apríla do 26. apríla 2023.


Záujemcovia o výstup, kvôli zabezpečeniu občerstvenia je potrebné nahlásiť sa do 26. apríla 2023 na Obecný úrad v Kľačne,“ informovala obec. Ako občerstvenie bude k dispozícii poľovnícky guláš, pivo a kofola.

Hlavným organizátorom je obec Poruba. Na turistiku pozývajú aj obce Chvojnica, Čavoj, Nevidzany, Seč, Kanianka, Lazany, Malinová, Nedožery-Brezany, Poluvsie, Tužina a Kľačno. Podujatie finančne podporil aj Trenčiansky samosprávny kraj.Miesto: Poruba - Magura
Dátum: 06.05.2023 - 08:00    14:00


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu