FOTO: Trenčianski policajti kontrolovali vodičov na diaľnici. Bez diaľničnej známky jazdilo 19 motoristov


FOTO: Trenčianski policajti kontrolovali vodičov na diaľnici. Bez diaľničnej známky jazdilo 19 motoristov
Galéria: 11 fotiek
Foto: Facebook/Polícia SR - Trenčiansky kraj

Dňa 29. marca 2023 prebehla dopravno-bezpečnostná akcia na diaľnici D1 v smere na Bratislavu na odpočívadle Hrádok. Informovali o tom trenčianski policajti vo svojom príspevku na sociálnej sieti Facebook.

Polícia počas akcie odhalila viaceré porušenia dopravných predpisov. Kontroly prebiehali v spolupráci s Finančnou správou, Inšpektorátom práce Trenčín, Regionálnou veterinárnou a potravinovou správou Nové Mesto nad Váhom a Národnou diaľničnou spoločnosťou, a.s.

Na úseku bezpečnosti a plynulosti dopravy bolo zistených až 61 priestupkov. Z toho až v 13 prípadoch bola prekročená maximálna prípustná hmotnosť vozidla. Alkohol bol zistený u jedného vodiča a to vo výške 0,38 promile. V 10-tich prípadoch bolo vozidlo v zlom technickom stave,“ uviedla polícia.Polícia od 9:00 hod. do 13:00 hod. kontrolovala najmä zákaz požívania alkoholu vodičmi, dodržiavanie ustanovených rýchlostí jazdy vozidiel, správne upevnenie nákladu, prípustné hmotnosti vozidla, diaľničné známky a podobne.

Na úseku organizácie pracovného času bolo políciou v súčinnosti pracovníkmi Inšpektorátu práce Trenčín zistených celkovo 8 porušení predpisov. Bez platnej diaľničnej známky jazdilo až 19 vodičov,“ informovala polícia.

Polícia v Trenčianskom kraji plánuje v podobných dopravno-bezpečnostných akciách pokračovať aj budúcnosti.

Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu