Kolobežkári v Myjave začali sezónu len pred týždňom. Posvietili si na nich policajti


Foto: Kolobežkári v Myjave začali sezónu len pred týždňom. Posvietili si na nich policajti
Galéria: 3 fotky
Foto: FB/Polícia SR-Trenčiansky kraj

Kolobežky zažívajú svoj obrovský rozmach. Najmä tie elektrické. Ako informovali trenčianski policajti na svojich stránkach, v posledných rokoch sa stali obľúbeným dopravným prostriedkom hlavne vo väčších mestách. „Svoje miesto si však našli aj na Myjave, kde ich používanie spustili len od stredy minulého týždňa,“ upresnila polícia.


Na to, ako si Myjavčania zvykajú na používanie „dvojkolesových tátošov“ sa lepšie pozreli myjavskí policajti. „Už počas prvého víkendu ich používania policajti z Obvodného oddelenia Policajného zboru  Myjava zistili pri cestnej kontrole až tri osoby jazdiace na elektrokolobežke pod vplyvom alkoholu,“ prezradila polícia s tým, že namerané hodnoty boli u dvoch osôb nad jedno promile alkoholu. „Posledný priestupca mal hodnotu alkoholu v dychu vo výške 0,54 promile,“ doplnili policajti.

Pre trojicu „hriešnikov” sa týmto ďalšia jazda na kolobežke skončila. „Všetkým trom bola ďalšia jazda okamžite zakázaná. S mužmi, čo nafúkali nad jedno promile bola spísaná správa o výsledku objasňovania priestupku,“ uzavrela polícia s tým, že o tom, akú sankciu dostanú rozhodne správny orgán na príslušnom dopravnom inšpektoráte.



Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu