FOTO: Úsek cesty medzi Myjavou a Novým Mestom nad Váhom je v druhej etape rekonštrukcie


FOTO: Úsek cesty medzi Myjavou a Novým Mestom nad Váhom je v druhej etape rekonštrukcie
Galéria: 20 fotiek
Foto: www.tsk.sk

Po úspešnom ukončení rekonštrukcie 4,6 kilometrov dlhého úseku komunikácie medzi Myjavou a Novým Mestom nad Váhom začala spoločnosť Skanska SK s druhou etapou rekonštrukcie. Informoval o tom Trenčiansky samosprávny kraj vo svojom príspevku na sociálnej sieti Facebook a na svojej stránke.

S cieľom znížiť nehodovosť či negatívne vplyvy na životné prostredie a zvýšiť plynulosť cestnej premávky sa začala rekonštrukcia druhej etapy cesty č. II/581 Nové Mesto nad VáhomMyjava, ktorá začína na katastrálnom území Myjavy, pokračuje v smere na Starú Turú a končí v území Hrašné.

Zhotoviteľovi trvala modernizácia prvej etapy 13 mesiacov a celkovo stála 5 miliónov eur, pričom 10 % financovala župa (500 tisíc eur) a zvyšná suma bol príspevok zo štátneho rozpočtu a eurofondov.


Zmodernizovali sme 41 tisíc metrov štvorcových asfaltového povrchu. V procese realizácie sme odfrézovali takmer 13 tisíc ton frézovaného materiálu, ktorý sme následne po zhodnotení aj spätne zabudovali do konštrukčných vrstiev,“ uviedol oblastný manažér Marek Štancel.

Okrem cesty boli osadené aj nové zvodidlá, rozšírili sa krajnice, obnovil sa odvodňovací systém, zrekonštruovali sa aj priepusty a na niektorých miestach došlo pri realizácii nových konštrukčných vrstiev k výmene podložia až do hĺbky 1,6 metra.

Zároveň s odovzdaním tohto úseku sme odštartovali aj rekonštrukciu ďalšej etapy tejto cesty z Palčekového smerom na koniec Starej Turej a už v prvej polovici apríla sa zhotovitelia pustia do práce na ďalších troch úsekoch cesty II/581,“ informoval trenčiansky župan Jaroslav Baška.
Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu