- 15. júl 2025 o 13:40 / aktualizované 15.07. o 20:10
Vodička mu nedala prednosť, motorkár po zrážke pri Pruskom preletel cez auto, skončil v nemocnici
V nedeľu 13. júla došlo v obci Pruské v okrese Ilava k vážnej dopravnej nehode. Motocyklista utrpel vážne zranenia po tom, ako došlo k zrážke s osobným autom, ktoré mu nedalo prednosť. Náraz ho vymrštil cez strechu auta, informuje mypovazska.sme.sk.
Podľa vyjadrenia hovorkyne trenčianskej polície Petry Klenkovej 58-ročná vodička osobného auta značky Volkswagen Golf odbočovala z hlavnej cesty smerom z obce Dúlov do Pruského. Pri manévri však nedala prednosť protiidúcemu 29-ročnému motocyklistovi na Suzuki.
Zrážka bola prudká, motorka narazila do pravej bočnej časti auta. Náraz bol taký silný, že motocyklista preletel cez strechu vozidla a dopadol na vozovku. Z miesta ho previezli so zraneniami do nemocnice, kde bol hospitalizovaný.
Vodička z nehody vyviazla bez zranení, jej spolujazdkyňa utrpela ľahké zranenia a bola jednorazovo ošetrená. Obaja vodiči boli podrobení dychovým skúškam s negatívnym výsledkom. Polícia okolnosti nehody vyšetruje.
Minútky zo Slovenska
- 12:00 Streľba v Nových Zámkoch vystrašila obyvateľov. Niekto sa chce zbaviť miestnych holubov
- 12:00 FOTO: Za skalickým trdelníkom aj históriou na dvoch kolesách: Táto trasa vás prevedie Moravou aj Slovenskom
- 12:00 Od 1. mája platí zákaz alkoholu aj pre spolujazdcov. Pokuta až 650 €, no platí dôležitá výnimka
- 11:30 FOTO: Nad Revúcou vyrástla sauna, ktorá láka na oddych v prírode a výhľad na mesto. Prenajať si ju môžete aj vy
- 11:11 Obľúbená televízia po 15 rokoch končí. Diváci ju už nikde v ponuke nenájdu, za projektom stála známa tvár
- 11:00 Šéfa cudzineckej polície v Košiciach odviedli z práce policajti, ide o podozrenie zo zneužívania právomoci
- 11:00 Doprava v Piešťanoch sa skomplikuje. Kľúčové križovatky uzavrú, mesto vydalo varovanie aj pre futbalových fanúšikov
- 11:00 Slováci vo veľkom diskutujú o texte notorickej ľudovej pesničky, každý pozná tú svoju verziu, poznáte však jej záver?
- 11:00 Prešovčania prezradili svoje obľúbené miesta. Vyhráva príroda či mesto?
- 11:00 Kaliňák prijal výzvu študentov na diskusiu: V Žiline bude čeliť otázkam maturantov
- 10:31 V Lučenci zmietlo auto chodkyňu prechádzajúcu cez zebru, vrtuľník ju previezol do nemocnice s ťažkými zraneniami
- 10:00 Motoristický sviatok na východe: Rally Moldava otestujú tých najlepších pretekárov, cesty sa cez víkend uzavrú
- 10:00 Polícia pátra po 16-ročnej Šanel: Zo zariadenia odišla na neznáme miesto a neozvala sa, verejnosť žiadajú o pomoc
- 10:00 VIDEO: Konflikt o športovú halu v Martine sa vyostruje- Džudisti a boxeri si vymieňajú obvinenia, padli aj žaloby
- 10:00 Najprestížnejšia ratingová agentúra neverí Kamenického konsolidácii. Rating Slovenska je najnižší za posledných 12 rokov