Agresívna 40-ročná žena smerovala svoje vyhrážky starej mame aj susedom: Do rána skapete, to zariadim!


Foto: Agresívna 40-ročná žena smerovala svoje vyhrážky starej mame aj susedom: Do rána skapete, to zariadim! Foto: Ilustračné/pixabay.com

Zúfalá 83-ročná žena žiadala susedov o pomoc na balkóne svojho bytu v Prievidzi. Utiekla tam pred svojou 40-ročnou vnučkou, ktorá mala dôchodkyňu napadnúť fyzicky aj slovne a následne sa jej aj vyhrážala zabitím. O incidente informovala polícia Trenčianskeho kraja v príspevku na sociálnej sieti.

Susedom mala útočná žena podľa polície povedať: „Do rána skapate, to zariadim.“ Starej mame zase smerovala vyhrážky v podobe, že sa nedožije rána. Tie neustáli ani v prítomnosti svedkov, ktorí vzhľadom na nekončiace agresívne správanie privolali policajnú hliadku. Ženu po príchode na miesto obmedzili na osobnej slobode.

Počas vykonávania služobného zákroku a následnej eskorty na Obvodné oddelenie PZ v Prievidzi sa páchateľka neustále správala agresívne, na členov hliadky pľula a opakovane sa im vyhrážala zabitím,“ opisuje polícia útočné konanie zadržanej, ktorej počas dychovej skúšky namerali v dychu 2,42 promile alkoholu.

Incident mal súdnu dohru v podobe obvinenia z prečinu Nebezpečného vyhrážania v súbehu s prečinom Útoku na verejného činiteľa, pre ktoré bol podaný podnet na väzobné trestné stíhanie. Súd sa s návrhom stotožnil a obvinenej hrozí väzba v dĺžke 3 roky.


Prečítajte si viac: