- 22. máj 2025 o 10:15
FOTO: Mužovi z Dubnice nad Váhom prekazila polícia biznis s pervitínom, doma mal úctyhodnú zásobu materiálu
V meste Dubnica nad Váhom zasiahla kriminálna polícia a zadržala 43-ročného muža, ktorého obvinila z trestného činu nedovolenej výroby a distribúcie omamných a psychotropných látok. Podľa informácií zverejnených políciou z Trenčianskeho kraja, si mal muž neoprávnene zadovažoval pervitín, ktorý mal nielen pre vlastnú spotrebu, ale aj na ďalší predaj miestnym užívateľom drog.
„Polícia na základe zákonného postupu vykonala osobnú aj domovú prehliadku obvineného, počas ktorej zaistila množstvo dôkazového materiálu," píše polícia. Medzi nimi boli sklené fajky, injekčné striekačky s podozrivým obsahom, sklená ampulka s látkou podobnou pervitínu, plastové vrecká s bielou kryštalickou látkou, digitálne váhy a zatavené striekačky s čírou tekutinou. Všetky tieto predmety sú predmetom ďalšieho expertízneho skúmania.
Muž bol následne zadržaný a po vykonaní potrebných úkonov umiestnený do policajnej cely. „Vyšetrovateľ trenčianskej kriminálnej polície zároveň podal podnet na jeho väzobné stíhanie, nakoľko existuje dôvodná obava, že by mohol pokračovať v trestnej činnosti," uvádza polícia.
Tento prípad poukazuje na pokračujúce úsilie polície v boji proti nelegálnemu obchodu s drogami, ktoré predstavujú vážne riziko pre verejné zdravie a bezpečnosť v komunite. Polícia zároveň vyzýva občanov, aby boli ostražití a neváhali nahlásiť akékoľvek podozrivé aktivity vo svojom okolí.
Minútky zo Slovenska
- 13:00 Medveď sa má pohybovať v Trnovom už viac dní: Nové hlásenie spresňuje miesto, ľudí vyzývajú na opatrnosť
- 13:00 Najnovší prieskum ukázal, ktorý svetový líder je u Slovákov najobľúbenejší. Neuveríte, ako dopadol Trump
- 13:00 Opekanie vo Vrakunskom lesoparku sa mení, onedlho pribudne možnosť rezervácie aj poplatky
- 13:00 VIDEO: Večerné ulice zaplnili cyklisti. Nočná jazda v Piešťanoch prilákala desiatky ľudí
- 13:00 Trh so športovým tovarom čaká zemetrasenie. Na Slovensko prichádza poľský gigant, kde otvorí prvú predajňu?
- 12:30 VIDEO: Mestskí policajti si vzali na mušku ďalšie košické sídliská, okrem neprispôsobivých občanov riešili aj...
- 12:00 Od 1. mája platí zákaz alkoholu aj pre spolujazdcov. Pokuta až 650 €, no platí dôležitá výnimka
- 12:00 Streľba v Nových Zámkoch vystrašila obyvateľov. Niekto sa chce zbaviť miestnych holubov
- 12:00 FOTO: Za skalickým trdelníkom aj históriou na dvoch kolesách: Táto trasa vás prevedie Moravou aj Slovenskom
- 11:30 FOTO: Nad Revúcou vyrástla sauna, ktorá láka na oddych v prírode a výhľad na mesto. Prenajať si ju môžete aj vy
- 11:11 Obľúbená televízia po 15 rokoch končí. Diváci ju už nikde v ponuke nenájdu, za projektom stála známa tvár
- 11:00 Slováci vo veľkom diskutujú o texte notorickej ľudovej pesničky, každý pozná tú svoju verziu, poznáte však jej záver?
- 11:00 Prešovčania prezradili svoje obľúbené miesta. Vyhráva príroda či mesto?
- 11:00 Kaliňák prijal výzvu študentov na diskusiu: V Žiline bude čeliť otázkam maturantov
- 11:00 Doprava v Piešťanoch sa skomplikuje. Kľúčové križovatky uzavrú, mesto vydalo varovanie aj pre futbalových fanúšikov