DJ z Partizánskeho v príspevku navádzal na masakrovanie Ukrajincov, jeho agresívne výroky už rieši polícia


Foto: DJ z Partizánskeho v príspevku navádzal na masakrovanie Ukrajincov, jeho agresívne výroky už rieši polícia Foto: Facebook/Hoaxy a podvody - Polícia SR

Vojna na Ukrajine podnietila nenávisť v dídžejovi z Partizánskeho. Ten si svoje agresívne emócie vybil na bežných ľuďoch z Ukrajiny. Muž, ktorý na sociálnej sieti vystupuje pod menom „Jaroslav Strýček“, umiestnil svoj komentár pod príspevkom Hlavného denníka.

Jaroslav sa v ňom úboho chváli tým, že vo firme zámerne selektuje ľudí podľa národnosti a jeho ukrajinským kolegom znepríjemňuje život napríklad tým, že v miestnostiach, kde pracujú, vypína klímu a počas najväčších horúčav im zmeny vedome a zákerne predlžuje,“ vysvetlila obsah komentára polícia vo svojom príspevku

Muž z Partizánskeho aj vo svojich zdieľaných príspevkoch otvorene podporuje Ruskú federáciu v jej krokoch, vrátane vojenského útoku na Ukrajinu. Jeho ofenzívny komentár sa dostal do pozornosti polície vďaka označeniam a správam od iných užívateľov Facebooku. Príslušníci v súčasnosti vyhodnocujú, či došlo k spáchaniu trestného činu.


Podnecovanie k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti je ošetrené trestným zákonom a v prípade dokázania viny hrozí autorovi takéhoto komentára trest odňatia slobody až na tri roky,“ uvádza polícia, ktorá naopak vyzýva na pomoc všetkým, ktorí každodenne čelia neustálemu strachu a ohrozeniu.

V prípade, že by ste aj vy narazili na podobné príspevky či komentáre, môžete sa prostredníctvom správy na sociálnej sieti obrátiť na políciu, ktorá nenávistné prejavy preverí. „Spoločne musíme pracovať na tom, aby boli aj sociálne siete bezpečným miestom pre nás všetkých,“ doplnila polícia.


Prečítajte si viac: