FOTO: Mesto Trenčín spolu so skupinou architektov Hlava 5 skrášlilo umelecké inštalácie na sídliskách


FOTO: Mesto Trenčín spolu so skupinou architektov Hlava 5 skrášlilo umelecké inštalácie na sídliskách
Galéria: 5 fotiek
Foto: Facebook/Richard Rybníček

Mesto Trenčín v spolupráci so skupinou mladých trenčianskych architektov obnovilo vzhľad umeleckých inštalácií vytvorených v minulom storočí v rozmedzí rokov 1965 – 1989. O skrášľovaní verejného priestranstva informoval v príspevku na sociálnej sieti aj primátor mesta Trenčín Richard Rybníček.

Vyčistili sme diela Materstvo na Sihoti, Karpatská idyla a Matka s dieťaťom za Smažienkou a Klasy a Pláty na Soblahovskej ulici,” spresnil primátor. Starostlivosť o diela však v tomto kroku nekončí. Poškodené podstavce pod sochami prejdú opravou a samotné inštalácie budú označené názvom, rokom zhotovenia a, samozrejme, aj samotným menom zhotoviteľa.

Hlava 5, ktorá pomáhala s údržbou inštalácií je projektom, ktorý vznikol v reakcii na súčasný stav verejných sochárskych a iných výtvarných diel na území mesta Trenčín. Ako uvádza Hlava 5 na svojom oficiálnom webe ich „zámerom je upozorniť verejnosť na prítomnosť týchto diel, postupne ich všetky zmapovať, ale tiež ich aj kriticky hodnotiť a následne nájsť spôsob, ako s nimi ďalej pracovať.Prečítajte si viac: