Trenčianski policajti zadržali falošné bankovky v hodnote 13 400 eur, trom obvineným hrozí väzenie


Foto: Trenčianski policajti zadržali falošné bankovky v hodnote 13 400 eur, trom obvineným hrozí väzenie
Galéria: 4 fotky
Foto: KR PZ Trenčín

Trenčianski policajti zadržali falošné peniaze. Troch páchateľov polícia zadržala ihneď potom ako sa bankovkami pokúsili zaplatiť.

Obvineniu z obzvlášť závažného zločinu falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov čelia traja zadržaní, a to 19-ročný Ivan a 20-ročný Mário z okr. Trenčín a 29-ročná Božena z okresu Nové Mesto nad Váhom.

„Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Trenčíne vzniesol obvinenie za obzvlášť závažný zločin falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov spáchaného formou spolupáchateľstva čiastočne v štádiu pokusu v súbehu s pokračovacím prečinom podvodu spáchaného formou spolupáchateľstva v štádiu pokusu voči 19-ročnému Ivanovi a 20-ročnému Máriovi obaja z okr. Trenčín a tak isto vzniesol obvinenie voči 29-ročnej Božene z okr. Nové Mesto nad Váhom za obzvlášť závažný zločin falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov spáchaného formou spolupáchateľstva čiastočne v štádiu pokusu,“ informoval Pavol Kudlička, hovorca KR PZ Trenčín.

Obvinení Ivan a Božena mali spoločne neoprávnene vytlačiť falošne bankovky v nominálnej hodnote 100 a 500 Eur. Ivan a Mário sa mali následne pokúsiť tieto bankovky rozmeniť na dvoch miestach v Trenčíne. Pri platení falošnými bankovkami nespôsobili žiadnu škodu, keďže sa bankovky zdali predajcom podozrivé a odmietli ich prevziať.


Polícia pri domovej prehliadke u týchto osôb zaistila falošené bankovky v hodnote 13 400 eur.

„Polícia ihneď vypátrala a zadržala v Trenčíne obvinených mužov a takto zamedzila v páchaní ďalšej trestnej činnosti týchto osôb. Pri domovej prehliadke boli zaistené ďalšie falošné bankovky. Obvinení neoprávnene vyrobili falošne bankovky v celkovej hodnote 13.400 Eur. Zaistené bankovky boli zaslané na expertízne skúmanie. Vyšetrovateľ spracoval podnet na vzatie obvinených do väzby,“ informoval hovorca.

Obvineným Ivanovi a Božene teraz hrozí trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov, obvinenému Máriovi na 10 rokov. 

Zdroj: KR PZ Trenčín