• 20. február 2025 o 16:30

FOTO: Vodiči sa ráno na diaľnici pri Hrádku poriadne zapotili. Policajné kontroly odhalili desiatky priestupkov

FOTO: Vodiči sa ráno na diaľnici pri Hrádku poriadne zapotili. Policajné kontroly odhalili desiatky priestupkov
Foto: Polícia SR - Trenčiansky kraj | Zobraziť galériu

Dnešná ranná dopravno-bezpečnostná akcia na diaľnici D1 pri Hrádku priniesla výsledky. Policajti z Diaľničného oddelenia KDI KR PZ v Trenčíne sa v dopoludňajších hodinách zamerali na dodržiavanie predpisov vodičmi smerujúcimi do Bratislavy.

Kontroly sa týkali najmä zákazu požívania alkoholu, používania bezpečnostných pásov, dodržiavania rýchlostných limitov, správneho upevnenia nákladu či platnosti diaľničných známok. Dôraz sa kládol aj na prepravu nebezpečných vecí a dodržiavanie pracovného času vodičov.

Galéria: 8 fotiek

Počas štyroch hodín policajti vykonali 474 dychových skúšok a odhalili 71 priestupkov. Až 21 vodičov nemalo platnú diaľničnú známku, 16 vozidiel bolo v nevyhovujúcom technickom stave. Kontroly odhalili aj prekročenie rýchlosti, nesprávnu organizáciu pracovného času a prekročenie hmotnostného limitu vozidiel.

„V podobných kontrolách budeme pokračovať aj naďalej,“ avizuje polícia Trenčianskeho kraja.


Minútky zo Slovenska