Letné kúpalisko na Ostrove v Trenčíne sa otvára už 16. júna, príďte aj vy zahájiť tohtoročnú sezónu


Foto: Letné kúpalisko na Ostrove v Trenčíne sa otvára už 16. júna, príďte aj vy zahájiť tohtoročnú sezónu Foto: Mesto Trenčín

Už 16. júna, teda túto sobotu, je trenčianske Letné kúpalisko na Ostrove pripravené privítať prvých návštevníkov. V horúcom letnom počasí tak prináša opäť skvelú možnosť osviežiť sa, zrelaxovať a a načerpať nové sily. Podmienkou otvorenia ostáva už len priaznivé počasie, ktoré by nás podľa aktuálnej predpovede malo potešiť.

Vstupné ostáva nezmenené

Celodenný vstup na kúpalisko stojí túto sezónu, rovnako ako minulú, 4 eurá pre dospelého. Pre deti od 15 rokov je vstupné 2 eurá a pre deti do 5 rokov zdarma. Študenti, dôchodcovia a osoby so ZŤP preukazom zaplatia za celodenný lístok 2 eurá.

„Občania mesta Trenčín majú na kúpalisko zvýhodnené vstupné. Preto je dôležité, aby mali so sebou občiansky preukaz, stačí, ak ho budú mať na nahliadnutie prefotený v mobile,“ pripomína mesto.

Otváracie hodiny počas celej sezóny:

  • pondelok od 12.00 do 20.00 h
  • utorok – nedeľa od 10.00 do 20.00 h

Návštevníkov potešia aj novinky v areáli

Počas prestávky medzi sezónami pribudli v areáli kúpaliská nové stromy, detské ihrisko získalo tieň prekrytím a vstup do bazénovej časti je upravený aj pre imobilných návštevníkov, a to aj vrátane vstupu do relaxačného bazéna. Deti poteší aj šmýkačka v detskom bazéne.


„Dokúpili sme 130 nových ležadiel, k dispozícii ich tak bude 250. Tie budú k dispozícii zdarma. Slnečníky však budú za kauciu 5 eur s tým, že ak dôjde k ich poškodeniu táto kaucia prepadá a nebude návštevníkovi pri odchode z kúpaliska vrátená. Je to dôsledok zlých skúseností z minulého leta, kedy pri silnom vetre mnohí návštevníci slnečníky nezložili a tie boli následne zničené,“ upozornil správca kúpaliska Róbert Buchel.

V areáli sú počas tejto sezóny k dispozícii 4 bazény - rekreačný, plavecký, detský a dopadový bazén s tobogánmi. Pre návštevníkov sú pripravené bufety s občerstvením, zmrzliny, donuty a káva. Športovcov poteší ihrisko na plážový volejbal, 2 stolnotenisové betónové stoly, detské ihrisko s hracími prvkami pre deti od 2 do 12 rokov. osviežiť sa môžete počas návštevy kúpaliska aj pri pitnej fontáne.  

K dispozícii je aj parkovanie

Priamo pri kúpalisku nájdete 62 parkovacích miest, z toho 5 je pre ZŤP. Pri krytej plavárni je ďalších 236 miest, z toho 7 pre ZŤP. Obe parkoviská sú zdarma. Pred vstupom sú umiestnené aj cyklostojany a priestor je monitorovaný.

Viac informácií nájdete aj v samostatnej sekcii stránky mesta: https://trencin.sk/pre-obcanov/sport/letne-kupalisko-na-ostrove-v-trencine/


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu