Trenčín dnes zaplavili dobrovoľníci z viacerých firiem: čistili mesto, opravovali a pomáhali


Foto: Trenčín dnes zaplavili dobrovoľníci z viacerých firiem: čistili mesto, opravovali a pomáhali
Galéria: 27 fotiek
Foto: Mesto Trenčín

Firemní dobrovoľníci sa dnes zapojili do celoslovenského projektu Naše Mesto. A v Trenčíne počas celého piatkového dňa pomáhali tam, kde bolo potrebné. Pracovali na dostavbe budúceho útulku pre psíkov, pri tvorbe vŕbového arboréta na brehu Váhu, v areáli Kultúrneho centra na Juhu i Základnej školy na Novomeského ulici,  čistili lokality pri hrádzi i územie pri novom železničnom moste.

Tento rok sa do projektu na Slovensku zapojilo viac ako 10 000 dobrovoľníkov zo 135 firiem v 48 mestách a obciach.

Od rána upratovali pri novom železničnom moste

Už od 7:00 ráno sa prví dobrovoľníci pustili do upratovania priestoru medzi novo preloženou Bánovskou traťou a parkoviskom na Mládežníckej ulici. Dobrovoľníci sa dohodli s mestom, že keď už nemá kto priestor upratať, urobia tak oni.

„Kolegovia z iných miest sa do podujatia firemného dobrovoľníctva Naše mesto zapájajú už dlhšie, my v Trenčíne po prvý raz. Urobili sme osvetu medzi kolegami, rozposlali vnútro-firemný dotazník,“ povedala Stanislava Valientová, HR manager Adient Slovakia s.r.o. – odštepný závod Trenčín.

Pomáhali aj ďalším občianskym združeniam a školám

Na školskom dvore ZŠ, Novomeského s neziskovým fondom DEŤOM tvorili dobrovoľníci pocitový chodník, sadili kvety, morili palety a vyrábali lavičky.


Okrem čistenia priestoru pri novom železničnom moste sa zapojili aj do stavby vŕbového arboréta v Parku pri Váhu a pomohli občianskemu združeniu Pre Prírodu.

So Zelenou Hliadkou Trenčín čistili frekventované lokality hrádze vrátane pláže na Ostrove od odpadkov.

17 dobrovoľníkov pomáhalo v útulku

Občianskemu združeniu Trenčiansky útulok pomáhalo 17 dobrovoľníkov s kosením, hrabaním trávy vo výbehoch pre psíkov, strihaním kríkov a stromčekov, ale aj s natieraním unimobuniek a konzervovaním drevených trámov na streche. Dobrovoľníci sa podieľali na oprave a natieraní búd pre psíkov a na montáži tieniacej plachty vo veľkom výbehu.

„Sme veľmi spokojní s akciou, vládla tu priateľská atmosféra, urobilo sa veľa vecí, ľudia boli proaktívni a dokončili veľa vecí navyše,“ povedala Zuzana Chudá z OZ Trenčiansky Útulok.

Postarali sa aj o zeleň a pomohli kultúre

Dobrovoľníci z firiem a občianskeho združenia Kultúrne centrum Aktivity dnes pracovali v exteriéri Kultúrneho centra Juh na úprave jestvujúcej zelene a výsadbe kvetov, natierali prvky ihriska, steny, opravovali mozaiku,  v interiéri centra maľovali, opravovali steny, vyrábali kulisy a pripravovali tvorivé aktivity.Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu