31-ročnému Romanovi z Partizánskeho našli policajti 1 102 gramov marihuany za viac ako 8 000 eur


Foto: 31-ročnému Romanovi z Partizánskeho našli policajti 1 102 gramov marihuany za viac ako 8 000 eur
Galéria: 7 fotiek
Foto: KR PZ Trenčín

V Partizánskom zadržali 31-ročného Romana, ktorému našli viac ako 4 200 dávok marihuany. Muž teraz čelí obvineniu z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.

Podľa informácií polície si muž marihuanu priniesol domov z Českej republiky. Obvinený muž mal drogu kupovať a následne predávať po dlhšiu dobu.

„Policajti odboru kriminálnej polície z Partizánskeho po viacerých mesiacoch zhromažďovania operatívnych informácií na základe príkazu sudcu Okresného súdu v Partizánskom vykonali domovú prehliadku u podozrivého. Roman mal dlhodobo vo väčšom rozsahu nakupovať a ďalej predávať väčšie množstvá marihuany. Zaistenú sušinu policajti následne zaslali na expertízne skúmanie do KEÚ,“ informovala Elena Antalová, hovorkyňa KR PZ v Trenčíne.

Podľa predbežných výsledkov expertízy zaistila polícia u muža 1 102 gramov rastliny canabis. Množstvo zodpovedá hodnote najmenej 8 270 eur a predstavuje 4 230 bežných dávok. 31-ročnému Romanovi hrozí väzenie na 10 až 15 rokov.  

„Po vykonaní potrebných procesných úkonov bol obvinený umiestnený do policajnej cely. Vyšetrovateľ spracoval podnet na vzatie obvineného do väzby. Sudca Okresného súdu v Partizánskom rozhodol o jeho väzobnom stíhaní. Romanovi hrozí trest odňatia slobody na desať až pätnásť rokov,“ doplnila hovorkyňa.Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Trenčín