- 20. december 2024 o 07:40
O chvíľu budeme platiť aj za vzduch, odkazujú Bojničania. Miestnych pobúrilo nové platené parkovanie pri Dome služieb
Od 20. decembra 2024 začína na Sládkovičovej ulici pri Dome služieb v Bojniciach platiť nový režim parkovania. Motoristi, ktorí tu zastavia, budú musieť zaplatiť 2 eurá za každú začatú hodinu. Táto správa okamžite rozprúdila diskusiu v miestnej facebookovej skupine, kde obyvatelia a návštevníci mesta vyjadrujú svoje rozhorčenie nad týmto krokom.
Obyvatelia reagujú: "Radšej opravte tankodrom cez námestie!"
Novinka o platenom parkovaní sa stretla s negatívnym ohlasom. Mnohí upozorňujú, že poplatky odradia ľudí nielen od návštevy Domu služieb, ale aj od Bojníc ako takých. „Mám pocit, že jediné, čo dosiahnu, bude, že vyženú ľudí z Bojníc a bude im lepšie,“ poznamenal Manuel.
Ďalší poukazujú na zlý stav miestnej infraštruktúry a žiadajú, aby sa najprv investovalo do opravy ciest. Kritiku si vyslúžila aj situácia pri bojnickej nemocnici, kde sú podľa diskutujúcich parkovacie miesta stále zle navrhnuté. Martin ironicky poznamenal: „Som zvedavý, kedy pokrokoví myslitelia prekreslia tie unikátne parkovacie miesta pri nemocnici.“
"Všade sa platí menej, ale Bojnice musia byť extra"
Obyvatelia poukazujú aj na to, že v iných mestách sú poplatky za parkovanie nižšie a Bojnice, ako kúpeľné mesto, nemajú čím obhájiť svoje vysoké ceny. Kritici často spomínajú, že mesto okrem rozbitých ciest neposkytuje adekvátne služby. Jeden z nespokojných občanov vyjadril svoj názor slovami: „Bojnice sú nenažrané, všade sa platí menej, ale Bojnice musia byť extra a nič tam nemajú, iba zdierajú návštevníkov,“ vyjadril sa Jaroslav.
Zavedenie plateného parkovania je častým nástrojom miest, ako regulovať premávku a získať finančné prostriedky na údržbu verejných priestorov. Avšak bez výrazných investícií do infraštruktúry a zlepšenia služieb riskujú, že odradia nielen turistov, ale aj obyvateľov. Ak sa situácia nezlepší, Bojnice sa podľa niektorých komentujúcich v môžu stať skôr „zabudnutou dedinou“ než atraktívnym kúpeľným mestom.
„Z Bojníc bude zabudnutá dedina takýmto štýlom, vďaka parkovnému, službám a pod. Nik tam nebude chodiť. A veru už málo chodia,“ poznamenala Monika.
O vyjadrenie sme požiadali aj Služby mesta Bojnice, s.r.o. Článok aktualizujeme o ich vyjadrenie.
Minútky zo Slovenska
- 24.04. Pri autobusovej zastávke v Žiline vychováva diviačica svoje mláďatá. Obyvatelia sa boja o deti
- 24.04. Župné dni opäť rozprúdia život na východe, čaká vás nadupaný program a hviezdy ako Tina, Alan Murin či HEX. Kedy a kde?
- 24.04. Z bývalého závodu na Horehroní denne vyvážajú tisíce litrov kontaminovanej vody, hrádza sa môže pretrhnúť
- 24.04. Rušňovodič posiela odkaz bežkyni, ktorá mu pri Dunajskej Strede skoro skočila pod vlak, zľakli sa aj okoloidúci
- 24.04. Kam vyraziť cez víkend? Nitra ožije trhmi, moto akciou aj veľkou narodeninovou párty s Mirom Jarošom
- 24.04. FOTO: Bratislava zažije víkend nostalgickej MHD ZDARMA, do ulíc vyrazia historické električky aj legendárne autobusy
- 24.04. Do práce sa pôjde aj 8. mája. Pozor, niektoré skupiny zamestnancov nedostanú ani euro navyše
- 24.04. Poštárka opísala svoj bežný pracovný deň, pravda o žltých lístkoch vo vašej schránke vás možno prekvapí
- 24.04. Nitru čaká koncert Mira Jaroša v Promenade: Bude zdarma a pre všetkých, naposledy spôsobil detský ošiaľ
- 24.04. PREHĽAD: Víkendové dni sú za dverami, čo ponúka Košický kraj? Tešiť sa môžete na poriadne nadupané podujatia
- 24.04. Zomrel uznávaný zubár Rudolf Kotula, ktorý roky pôsobil v Banskej Bystrici, ovplyvnil generácie lekárov
- 24.04. Dvojicu medveďov spozorovali len pár metrov od cyklotrasy. Z Liptova prichádza ďalšie varovanie
- 24.04. PREHĽAD: Posledný aprílový víkend je pred nami! V Prešovskom kraji je pripravený pestrý program, vyberiete si?
- 24.04. FOTO: Za Nitrou smerom na Rišňovce došlo k hrozivej havárii, po zrážke kamióna s dodávkou zasahoval aj vrtuľník
- 24.04. Prešovčania zneužívajú parkovacie preukazy ŤZP svojich blízkych. Takýmto vodičom hrozí vysoká pokuta