Zimný štadión P. Demitru sa dočká obnovy vyše 20-ročného chladiarenského zariadenia


Foto: Zimný štadión P. Demitru sa dočká obnovy vyše 20-ročného chladiarenského zariadenia
Galéria: 9 fotiek
Foto: Mesto Trenčín

Tento týždeň sa začala rekonštrukcia chladiarenského zariadenia na Zimnom štadióne P. Demitru v Trenčíne. Financie na obnovu poskytlo Slovenskému zväzu ľadového hokeja Ministerstvo školstva vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky. Aj vďaka tomu sa podarí zrekonštruovať 22-ročný chladiarenský prístroj.

Mesto Trenčín uspelo vo výzve SZĽH a získalo dotáciu vyše 535 tisíc eur, ďalších takmer 132 tisíc eur zaplatí mesto zo svojho rozpočtu.

„Táto investícia je kľúčová najmä z hľadiska bezpečnosti. Už nebudeme musieť žiadať Štátnu technickú inšpekciu o udelenie výnimky na prevádzku. Stará technológia uskladňovala 8 ton čpavku, teraz bude nahradená modernou, automaticky riadenou technológiou, ktorá si vystačí s jednou tonou čpavku,“ uviedol primátor Richard Rybníček.

Chladiarenské zariadenie by malo byť obnovené do polovice augusta. Mesto Trenčín ako majiteľ štadiónu plánuje ďalší rozvoj a zlešovanie stavu tohto objektu. Podľa slov primátora má mesto k dispozícii hotovú dokumentáciu na ďalšie investície.

„Od výmeny sedačiek, osvetlenia, rekonštrukcie šatní a sociálnych zariadení až po dokončenie opláštenia a vzduchotechniky. Krok po kroku. Táto investícia je ale kľúčová najmä z hľadiska bezpečnosti, takže už nebudeme musieť žiadať Štátnu technickú inšpekciu o udelenie výnimky na prevádzku. Po minuloročnej výmene mantinelov a skiel, prišla na rad výmena chladenia a výroby ľadovej plochy, obrazne povedané, srdca zimného štadióna,“ uviedol primátor Richard Rybníček.
Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Mesto Trenčín