Trenčianski kriminalisti zadržali pervitín za 450 eur, 28-ročná Klaudia už bola za drogy súdená


Foto: Trenčianski kriminalisti zadržali pervitín za 450 eur, 28-ročná Klaudia už bola za drogy súdená
Galéria: 6 fotiek
Foto: KR PZ Trenčín

Krajský súd v Trenčíne ju v januári tohto roka podmienečne odsúdil za drogovú trestnú činnosť. Teraz ju trenčianski kriminalisti opäť zadržali za predaj drog.

27-ročná Klaudia z Novej Dubnice a 32-ročný Michal z Banskej Bystrice čelia obvineniu spoločne

„Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ z Trenčína obvinil z obzvlášť závažného zločinu „nedovolená výroba omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov ich držanie a obchodovanie s nimi“ 27-ročnú Klaudiu z Novej Dubnice a z toho istého zločinu aj 32-ročného Michala z Banskej Bystrice,“ informovala Elena Antalová, hovorkyňa KR PZ v Trenčíne.

Žena mala mužovi na objednávku zabezpečiť pervitín za 450 eur

Podľa policajných informácií mal Michal osloviť Klaudiu v pondelok, 14. mája. Dohodli sa, že mu zabezpečí pervitín v hodnote 450 eur. Mladá žena zabezpečila drogu od doposiaľ neznámej osoby v Galante. Žena väčšinu zakúpenej drogy odovzdala Michalovi, za čo si prevzala aj finančnú hotovosť 450 eur. Ostatok pervitínu si nechala ako odplatu za sprostredkovanie pre svoju potrebu.


Trenčianski kriminalisti boli dvojici na stope

Policajti zadržali obe osoby priamo v Novej Dubnici. Pri zásahu prehhľadali aj osobné auto zn. Seat, v ktorom sa dvojica pohybovala. Polícii dobrovoľne vydali zatavené injekčné striekačky s neznámou látku, ktorú zaslali kriminalisti na expertízu.

„Obaja policajtom dobrovoľne vydali zatavené injekčné striekačky s obsahom neznámej svetlohnedej kryštalickej látky, vrecká s obsahom neznámej kryštalickej látky a zariadenie na aplikáciu drogy,“ uviedla hovorkyňa.

Expertíza potvrdila, že polícia dvojici zadržala minimálne 180 bežných dávok pervitínu.

Obe zadržané osoby umiestnili policajti do cely. O ich väzobnom stíhaní rozhodne sudca Okresného súdu v Trenčíne.

Klaudii, ktorá bola v januári tohto roka právoplatne Krajským súdom za drogovú trestnú činnosť odsúdená hrozí trest odňatia slobody na desať až pätnásť rokov. Michalovi hrozí ak ho súd uzná vinným hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac:Zdroj: KR PZ Trenčín