Mesto Dubnica nad Váhom sa rozhodlo rozšíriť parkovacie kapacity pre tých, ktorí do mesta dochádzajú za prácou, službami alebo inými povinnosťami. V rámci rozšírenia týchto kapacít vznikli štyri nové miesta mimo regulácie (MMR), ktoré ponúkajú možnosť pohodlného parkovania bez poplatkov.
Pre motoristov bez parkovacej karty sú určené nasledovné lokality:
Na týchto miestach môžu vodiči zaparkovať vozidlá do 3,5 tony bez potreby platby parkovného. „Vďaka ich dobrej dostupnosti a rozmiestneniu v rámci mestských lokalít vzniká predpoklad, že motoristi bez parkovacej karty využijú tieto priestory a svoje vozidlo zaparkujú tam,“ uviedla dubnická samospráva na svojej webovej stránke. Prioritou je v tomto prípade odľahčenie regulovaných parkovísk, ktoré tak môžu slúžiť hlavne rezidentom s parkovacími kartami.
Aby sa zamedzilo problémom, akými sú hromadenie vrakov alebo dlhodobo odstavených vozidiel, na MMR je možné parkovať maximálne sedem po sebe idúcich dní. Tento krok reaguje na požiadavky obyvateľov a pomáha udržiavať poriadok na parkoviskách.
Regulácia statickej dopravy umožňuje mestu lepšie identifikovať problémové zóny, kde je parkovanie najkritickejšie. Na základe týchto údajov a spätnej väzby od obyvateľov Dubnica nad Váhom postupne zavádza riešenia, ktoré zvyšujú počet parkovacích miest v súlade so zákonom.