39-ročná Katarína mala ísť po dieťa do škôlky, zastavila ju hliadka a nafúkala až 3,71 promile


Foto: 39-ročná Katarína mala ísť po dieťa do škôlky, zastavila ju hliadka a nafúkala až 3,71 promile Foto: KR PZ Trenčín

Včera popoludní zadržali na ceste za Púchovom, v smere na obec Mestečko, vodičku auta zn. Mercedes Benz A, ktorá krátko popoludní nafúkala 3,71 promile.

Policajti z Púchova zadržali ženu včera, 10. mája krátko pred 13:30. 39-ročná Katarína sa dobrovoľne podrobila dychovej skúške.

„Policajti takmer neverili vlastným očiam, keď na alkoteste zasvietila hodnota 1,70 mg/l, čo predstavuje 3,54 promile alkoholu v dychu. Opakovaná dychová skúška mala ešte vyššiu hodnotu. Krátko popoludní vodička nafúkala 3,71 promile alkoholu,“ informovala Elena Antalová, hovorkyňa KR PZ v Trenčíne.

Žena policajtom tvrdila, že si dala len dva deci vína a ide pre dieťa do škôlky. Hliadka ženu zadržala a po lekárskom vyšetrení ju umiestnili do policajnej cely.

Po vytriezvení ju poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu z Považskej Bystrice po vytriezvení obvinil z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky.

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Trenčín