TSK pozýva na otvorenie prvého úseku Vážskej cyklotrasy už 25. mája o 14:00 v Hornej Strede


Foto: TSK pozýva na otvorenie prvého úseku Vážskej cyklotrasy už 25. mája o 14:00 v Hornej Strede Foto: Trenčiansky samosprávny kraj

Trenčiansky samosprávny kraj pozýva všetkých záujemcov a slávnostné otvorenie prvého úseku Vážskej cyklotrasy. Stretnutie sa začne v sobotu 25. mája o 14:00 na cyklotrase v Hornej Strede.

S výstavbou cyklotrasy začala župa v roku 2014. jej celková dĺžka bude dlhá 100 km a pôjde napriečTrenčianskym krajom. Práce na jej budovaní rozdelili do 8 etáp.

„Od roku 2014 Trenčiansky samosprávny kraj intenzívne pracuje na príprave výstavby najväčšieho župného projektu vôbec. Ide o výstavbu 100 kilometrov dlhej Vážskej cyklotrasy, ktorá povedie bezpečne, segregovane od motorovej dopravy, naprieč celým Trenčianskym samosprávnym krajom,“ uviedol Trenčiansky samosprávny kraj.

Prvá etapa budovania cyklotrasy je takmer hotová

V týchto dňoch vrcholia práce na dokončovaní prvej etapy Vážskej cyklotrasy. Po 13,4 kiilometrovom úseku sa budú môcť prví cyklisti previezť už koncom mája. Trasa spája obec Horná Streda s okresným mestom Nové Mesto nad Váhom.

Trenčiansky samosprávny kraj preto pozýva nielen cyklistickú verejnosť, ale aj korčuliarov, kolobežkárov, chodcov či bežcov, psičkárov, rodiny s deťmi a všetkých záujemcov, aby ju prišli v piatok 25. mája 2018 otestovať ako prví.


Slávnostné otvorenie sa začne priamo na trati v Hornej Strede

Na slávnostnom otvorení nebude chýbať kultúrny program, či symbolické odhalenie tabule na cyklotrase. Návštevníkov poteší aj občerstvenie a v neposlednom rade významní hostia, cyklisti, a cyklistické zoskupenia. Príde aj autor myšlienky cyklotrasy vedúcej naprieč celým krajom župan Jaroslav Baška, národný cyklokoordinátor Peter Kľučka, zástupcovia obcí, ktoré cyklotrasa spája, ako aj zamestnávatelia a firmy, ktoré sa na trase cyklotrasy nachádzajú.

Príchod po cyklotrase do Nového Mesta nad Váhom sa očakáva o 15.30 h. V tom čase bude na Kočovskej ceste pri moste ponad Biskupický kanál pripravený ďalší kultúrny program, vecné ceny i občerstvenie.Miesto: Horná Streda, cyklotrasa
Dátum: 25.05.2018 - 14:00


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Trenčiansky samosprávny kraj