Mierové námestie sa po rekonštrukcii slávnostne otvára už 19. mája, pripravený je pestrý program


Foto: Mierové námestie sa po rekonštrukcii slávnostne otvára už 19. mája, pripravený je pestrý program Foto: Kultúrno-informačné centrum Trenčín

Po kompletnej rekonštrukcii sa k životu preberá vynovené Mierové námestie. Slávnostné oficiálne otvorenie námestia sa bude konať už 19. mája a na návštevníkov čaká bohatý kultúrny sprievodný program.

Počas dňa sa môžete tešiť na muzikál Studňa lásky v podaní ZUŠ K. Pádivého v Trenčíne, a to už o 11:00. Popoludní sú naplánované koncerty komorných orchestrov, a to konkrétne Slovenský komorný orchester Bratislava a Komorný orchester Mesta Trenčín. Večer o 20:30 poteší návštevníkov koncert kapely Fallgrapp, ktorý získali aj prestížne ocenenie Radio-Head Awards 2017.

Bohatý kultúrny program doplnia zaujímavé prednášky, ktoré návštevníkom priblížia predovšetkým históriu mesta Trenčín. Historici porozprávajú viac o pravekom Trenčíne, rímskom nápise aj počiatkoch mesta.

Pripravená je aj výstava Mierové námestie na starých pohľadniciach, ktorá nám priblíži život na námestí v minulosti.


Pre deti je pripravená pátracia hra Tajomstvá Mierového námestia. Spoločne s deťmi budeme hľadať skryté indície v centre mesta, ktoré nám povedia viac aj o histórii námestia. Hrací plán nájdete od 14. mája v Kultúrno-informačnom centre. Hra prebieha od 14. do 21. mája.

Počas dňa sa môžete zapojiť i do podujatí Noci múzeí a galérií.Miesto: Mierové námestie, Trenčín
Dátum: 19.05.2018 - 11:00    23:00Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Kultúrno-informačné centrum Trenčín