Ilavský most čaká rekonštrukcia, presné dátumy prác závisia od výsledkov verejného obstarávania


Foto: Ilavský most čaká rekonštrukcia, presné dátumy prác závisia od výsledkov verejného obstarávania Foto: Trenčiansky samosprávny kraj

Trenčiansky samosprávny kraj plánuje v tomto roku celkovú rekonštrukciu mosta na krajskej ceste II/507, ktorý prechádza ponad Vážsky kanál v Ilave. Opravou mosta sa podľa kraja nie len zvýši jeho zaťaženosť, ale predovšetkým sa predĺži jeho životnosť.

Priehradový most v Ilave je jedným zo 641 mostných objektov, ktoré spravuje práve Trenčiansky samosprávny kraj. Keďže sa most nachádza v zlom stave, už v roku 2016 vypracovala samospráva s Odborom dopravy projekt na jeho rekonštrukciu.

Most v Ilave tak po kompletnej diagnostike čaká sanácia. Následne bude vyčistená povrchová oceľ a betónová konštrukcia. V ďalšej časti rekonštrukcie sa zrealizuje nová horizontálna konštrukcia mosta, tzv. mostovka. Pred začiatkom stavebných prác sa nad riekou vtv oria ochranné zariadenia, ktoré zabránia pádu vybúraných betónových častí do rieky.

„Na oporách mosta bude vybudovaná nová železobetónová rímsa, staré zábradlie sa vymení za nové, zhotovia sa aj mostné uzávery či upravia betónové povrchy. Práce na vrchnej časti mosta a na cestnej komunikácii budú vykonávané za úplnej výluky dopravy na moste. Počas rekonštrukcie budú môcť účastníci cestnej premávky využívať dočasnú obchádzkovú trasu,“ uviedol Radovan Hladký, poverený riadením Odboru dopravy na Úrade TSK.


Jeho rekonštrukcia bude samosprávu stáť takmer 390 000 eur. Samotná revitalizácia mosta by mohla prebehnúť už v tomto kalendárnom roku. Presné dátumy začatia prác však závisia od úspešnosti verejného obstarávania na dodávateľa.

„Oceňujeme prístup župana Jaroslava Bašku a vedenia Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja v otázke rekonštrukcie mosta. Som rád, že sme u nich našli podporu a pochopenie. Pre občanov Ilavy a okolia za Váhom je funkčnosť mosta existenčnou otázkou,“ povedal primátor Ilavy. Štefan Daško.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Zdroj: Trenčiansky samosprávny kraj