- 2. november 2024 o 18:00
V Trenčíne sa symbolicky prepoja dve bývalé kiná: ArtKino Metro bude premietať vo Hviezde
Trenčania, v nedeľu 3. novembra môžete navštíviť prvý filmový večer ArtKina Metro v Kultúrno-kreatívnom centre (KKC) Hviezda. Premietať sa bude trojica filmov: detské predstavenie 200 percent vlk, životopisná dráma Mária Montessori a český film Zahradníkov rok.
Od septembra je ArtKino Metro pre rekonštrukciu budovy zatvorené. Jeho prevádzkovateľ občianske združenie LAMPART preto hľadalo nové dočasné priestory. Na malú kinosálu sa improvizovane premení priestor Zrkadlovej sály v KKC Hviezda.
„Symbolicky sa opäť prepoja dve bývalé kiná z bohatej trenčianskej kultúrnej histórie. Okrem krásne zrekonštruovaných priestorov Kultúrno-kreatívneho centra sme tu našli ochotný kreatívny kolektív, ktorý nám vychádza v ústrety pri riešení technicko-organizačných záležitostí,“ povedal Branislav Hollý z o. z. LAMPART.
V Zrkadlovej sále sa do konca roka uskutoční 20 filmových večerov, počas ktorých sa odpremietajú všetky zásadné filmy jesennej kinodistribúcie. Počas každého filmového večera budú uvedené tri starostlivo vybrané filmy. Predstavení bude menej, no výber filmov bude o to dôslednejší.
„Už v prvých týždňoch sa diváci v programe môžu tešiť aj na najlepšie filmy z festivalov Cannes, Berlin a Benátky v rámci prehliadky Be2can. Aj naďalej bude mať v programe zastúpenie aj česká a slovenská filmová tvorba. Zachovať chceme aj detské predstavenia či premietania pre seniorov,“ doplnil B. Hollý v rozhovore na webe KKC Hviezda.
Úplne prvé premietanie bude venované detskému divákovi. O 16:00 hod. otvorí kapitolu ArtKina Metro vo Hviezde animovaná dobrodružná fantasy komédia 200 percent vlk. Pre divákov starších ako 12 rokov je vhodný film o 17:45 hod. Mária Montessori o zakladateľke metódy výučby, ktorá rešpektuje najmä osobnosť dieťaťa.
Trojicu prvých filmov uzavrie o 19:30 hod. premiéra českého filmu z dielne režiséra Jiřího Havelku Zahradníkov rok s Oldřichom Kaiserom v hlavnej úlohe. Film je inšpirovaný skutočným príbehom a rovnomenným literárnym dielom Karla Čapka. Informácie o ďalších filmoch a premietaniach ArtKina Metro vo Hviezde nájdete na lampart.sk.
Minútky zo Slovenska
- 19:28 V Brezne začal boj o primátora. Ten súčasný sa hnevá, že mu stretnutia s obyvateľmi narúšajú provokatéri
- 19:27 VIDEO: Policajti z Trnavy zasiahli v pravej chvíli. Pri trati ležal bezvládny muž, nebyť ich, skončilo by to nešťastím
- 19:25 Dcéra Erika prosí o pomoc pre otca a ich rodinnú firmu, ničivý požiar haly v Golianove mu vzal živobytie aj roky práce
- 19:23 Desiatky miliónov poputujú na cesty v okolí Prešova. Obchvat patrí medzi najväčšie investície roka
- 19:20 Dni najväčšieho košického sídliska Terasa sú tu: Lampiónový sprievod, tanečný majáles aj koncert Peter Bič Projekt
- 19:20 VIDEO: Polícia zadržala dílera z Bratislavy, na ubytovni predával pervitín a vyhýbal sa väzeniu
- 19:10 FOTO: Čo bude so skeletom na Karpatskej? Žilina pripravuje športový areál s tromi halami, posilňovňou aj wellness
- 18:20 Zomrela milovaná učiteľka a niekdajšia riaditeľka ZŠ v Semerove, smúti za ňou celá škola aj bývalí žiaci
- 18:20 Zdravotníci v Brezne a Bystrici dokázali nemožné, Ladislavovi zachránili život po takmer 90 minútach resuscitácie
- 18:20 Centrum Prešova sa v sobotu večer premení na bežeckú oldies party. Hlavná ulica a časť Masarykovej budú uzatvorené
- 18:20 Pamätáte si, keď v Bratislave otvorili prvý McDonald´s? Ľudia stáli v rade ako na mandarínky
- 18:20 VIDEO: Do osady v Čani chodia hasiči ako na klavír, vypaľujú tam trávu aj odpad, domáci po nich hádžu kamene
- 18:20 V Rajeckej doline láka turistov aj fotografov jedinečná atrakcia. Dostanete sa tam pešo aj na bicykli
- 17:30 KVÍZ: Mnohé maďarské slová a frázy poznajú aj Slováci. Otestuj sa a zisti, koľko z nich ovládaš!
- 17:30 Obyvatelia Lietavskej Lúčky sa sťažujú na prach z cementárne. Hovoria o pálení očí aj kašli