46-ročný Marián so svojim BMW prekročil rýchlosť o 82 km/h, na mieste zaplatil pokutu 800 eur


Foto: 46-ročný Marián so svojim BMW prekročil rýchlosť o 82 km/h, na mieste zaplatil pokutu 800 eur Foto: KR PZ Trenčín

Trenčiansky diaľniční policajti v minulom týždni zasahovali aj v prípade 46-ročného vodiča auta zn. BMW rad 7, ktorý prekročil maximálnu povolenú rýchlosť o 82 km/h. Po diaľnici tak jazdil viac ako 212 km/h.

46-ročného Mariána z okresu Piešťany zachytil policajný radar vo štvrtok dopoludnia, teda 5. apríla, a to na diaľnici pri Dubnici nad Váhom v smere na Bratislavu.

„Veľkou rýchlosťou rútiace sa vozidlo trenčianski diaľniční policajti spozorovali po tom, ako vychádzali z diaľničného odpočívadla Beluša, preto okamžite šli za ním. Prekročenie maximálnej povolenej rýchlosti na diaľnici o 82 km/hodinu mu namerali radarom medzi Ladcami a Ilavou,“ informovala Elena Antalová, hovorkyňa KR PZ v Trenčíne.

Policajti vodiča zastavili a skontrolovali na odpočívadle v Dubnici nad Váhom. Vodiča tiež podrobili dychovej skúške, ktorá vylúčila požitie alkoholu. Vodič mal policajtom vysvetliť, že ich zbadal a myslel si, že sa s ním chce niekto ponaháňať. A navyše šiel 212 km/h kvôli tomu, že sa ponáhľal domov.

Argumenty vodiča pred policajtami neobstáli, a tak mu udelili najvyššiu pokutu akú môžu na mieste uložiť, a to 800 eur. 46-ročný vodič pokutu na mieste zaplatil. 


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Trenčín