Protesty Za slušné Slovensko pokračujú zajtra v Trenčíne, dnes v Prievidzi a ďalších mestách kraja


Foto: Protesty Za slušné Slovensko pokračujú zajtra v Trenčíne, dnes v Prievidzi a ďalších mestách kraja

Protesty Za slušné Slovensko pokračujú. Opäť sa k nim pripája aj Trenčín a ďalšie mestá v Trenčianskom kraji. Protesty budú dnes v Prievidzi a Bánovciach nad Bebravou. Zajtra bude protestné zhromaždenie v Trenčíne na Štúrovom námestí.

Organizátori žiadajú, aby novovymenovaný minister vnútra odvolal z funkcie prezidenta policajného zboru Tibora Gašpara. Nezávislé a objektívne vyšetrenie vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky aj naďalej ostáva prioritou organizátorov.

Organizátori spolupracujú aj so študentskou organizáciou Nie je nám to jedno. 

„Pán Drucker tvrdí, že potrebuje čas na rozhodnutie o novom policajnom prezidentovi. Ak politici boli schopní vytvoriť novú vládu za dva dni, tak nerozumieme výhovorke pána Druckera, že nevie nájsť nového policajného prezidenta v radoch slušných policajtov, a to v priebehu pár dní,“ uvádzajú organizátori, ktorí opätovne žiadajú výmenu na poste policajného prezidenta.

„Ak sa chce naozaj snažiť o obnovenie dôvery verejnosti v nezávislé vyšetrovanie vraždy Jána a Martiny, ako aj káuz, na ktoré Ján poukázal, tak odvolanie pána Gašpara, jasné systémové zmeny v policajnej inšpekcii a odpolitizovanie vedenia polície sú prvé nevyhnutné kroky, k tomu, aby sa pán Drucker vôbec mohol uchádzať o dôveru verejnosti,“ dodávajú organizátori.  

Protesty sú po Veľkej noci vo štvrtok, pretože v piatok je už námestie SNP v Bratislave obsadené.


Organizátori protestu Za slušné Slovensko sa opätovne dištancujú od politických aktivít a akéhokoľvek náznaku násilia v uliciach. Vyzývajú všetkých účastníkov k pokojnému protestnému zhromaždeniu. 

Viac informácií o zajtrajšom proteste v Trenčíne nájdete aj na stránke podujatia na facebooku

Dnes sa konajú protesty v ďalších mestách TSK:
Bánovce nad Bebravou
https://www.facebook.com/events/450677468683345/
Prievidza
https://www.facebook.com/events/1384782755000204/
Miesto: Prievidza, Bánovce, zajtra Trenčín - Štúrovo nám.
Dátum: 05.04.2018 - 17:00    06.04.2018 - 18:30Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu