62-ročná žena kopala v záhrade a našla mínu z 2.svetovej vojny


Foto: 62-ročná žena kopala v záhrade a našla mínu z 2.svetovej vojny Foto: KRPZ Trenčín

Včera popoludní bolo na políciu oznámené, že v obci Chrenovec (okres Prievidza)  našla 62-ročná žena starú muníciu. Nálezkyňa muníciu našla pri výkopových prácach na svojom pozemku. Na miesto nálezu šla policajná hliadka z Handlovej, ktorá do príchodu pyrotechnika zabezpečila miesto nálezu. Pyrotechnik  Krajského riaditeľstva PZ v Trenčíne po príchode na miesto zbadal stabilizačné krídelká delostreleckej míny v asi meter hlbokej jame. Postupne zeminu odkopal a mínu vytiahol zo zeme..

Následne zistil, že sa jedná o nevybuchnutú nemeckú delostreleckú mínu z obdobia II. svetovej vojny.  Mína bola za prísnych bezpečnostných opatrení prevezená do blízkeho kameňolomu a následne zlikvidovaná. Pyrotechnik ešte dôkladne prekontroloval miesto, či sa tam nenachádzajú nevybuchnuté časti munície.

Aj 70 rokov od skončenia II. svetovej vojny je pomerne často nachádzaná rôzna munícia, ktorá pochádza z tohto obdobia a veľa krát je schopná zraniť, či v horšom prípade usmrtiť!  Polícia upozorňuje nálezcov munície, aby ju ponechali na mieste nálezu, nemanipulovali s ňou, nakoľko môže byť schopná výbuchu. Ihneď po náleze akejkoľvek munície kontaktujte policajnú linku 158.

Miesto: -
Dátum: 13.06.2015