- 6. sep 2024 o 19:50
Do Trenčianskeho kraja má namierené hydinársky gigant. Do regiónu by mal priniesť 400 pracovných miest
Veľká hydinárska spoločnosť EU Poultry plánuje v Bošanoch postaviť novú výrobno-skladovú halu aj s administratívnymi priestormi. Investícia by mohla do regiónu Partizánske priniesť viac ako 400 pracovných miest. O zámere informoval portál Aktuality.sk na svojej webovej stránke.
Firma investuje do výstavby 48 miliónov eur. Hala má slúžiť predovšetkým na spracovanie hydinového mäsa do hotových polotovarov a ich ďalšiu expedíciu do distribučných stredísk, opísal investor svoj zámer, ktorý predložil oficiálnym orgánom na posúdenie vplyvov na životné prostredie. Výstavba novej haly umožní spoločnosti rozšírenie svojho portfólia a zvýšenie pridanej hodnoty výrobkov.
Popri výstavbe haly na výrobu, spracovanie a administratívu, bude investor počítať aj s stavbami súvisiacej infraštruktúry. Celková zastavaná plocha by mala predstavovať viac ako 40.000 štvorcových metrov. Investor zverejnil aj presnú predstavu o počte pracovných nových pozícií.
Firma počíta do prevádzky s 35 zamestnancami v administratíve v jednozmennej prevádzke a 353 pracovníkmi v sklade. Priamo vo výrobe budú trojzmenné prevádzky. V druhom objekte s piatimi zamestnancami v administratíve a 25 pracovníkmi v sklade.
S prevádzkou novej haly a iných priestorov chce začať EU Poultry v závislosti od získania povolení v treťom kvartáli roka 2026. Zámer vybudovania novej prevádzky výrobcu podporí vláda SR. Na svojom rokovaní v máji schválila investičný stimul štyri milióny eur vo forme úľavy na dani z príjmu.
Minútky zo Slovenska
- 13:30 Dvom Slovákom sa cez víkend mimoriadne darilo, jednému stačilo pár eur a prilepšil si o desaťtisíce
- 13:20 Šoféri v Nitre musia byť ostražitejší. Mesto rozšírilo zoznam ulíc so zníženou rýchlosťou, kde treba spomaliť
- 13:20 5 mýtov o spodnej bielizni, ktoré škodia vášmu zdraviu a sebavedomiu
- 13:00 Východniari, pripravte si pevné nervy pri cestovaní vlakom, na viacerých miestach na vás čakajú obmedzenia
- 13:00 Záchranný systém vyhlásil pátranie po nezvestnom Tiborovi z okresu Rimavská Sobota, pomôžte ho nájsť
- 13:00 Obyvatelia Žiliny hľadajú svedkov po sérii úmyselne podpálených áut. Obávajú sa, že pribudnú ďalšie
- 13:00 Trnavu čakajú dopravné obmedzenia. Tri ulice dočasne uzavrú, ako dlho vodičov čakajú obchádzky?
- 12:40 Laura obvinená z vraždy priateľa Mateja v Tesárskych Mlyňanoch podala proti vzatiu do väzby sťažnosť
- 12:30 Polícia v Košiciach obdržala telefonát, 50-ročný Štefan bez stopy zmizol a jeho blízki majú o neho strach,
- 12:24 Za Hanušovcami nad Topľou si dávajte pozor. Na ceste horí kamión
- 12:10 Chytil by sa v Petržalke predaj chladeného zverinového mäsa? Takto to vidia samotní obyvatelia
- 12:02 Aktuálne z dopravy: Pozor na nehodu v Leviciach i na odstavené nákladné auto na R1
- 12:00 Ďalší útok na bankomat: Neznámy páchateľ ho poškodil v Smoleniciach, zakryl kamery a ušiel bez stopy
- 12:00 VIDEO: Počas víkendu bol sprístupnený prešovský skatepark. Po pár dňoch ho opäť zatvárajú
- 12:00 FOTO: Na Veľkej Rači má vzniknúť 12 diel za verejné peniaze. Projekt kritizovali odborníci, dotáciu aj tak dostal