Výstavba novej telocvične pri Športovom gymnáziu v Trenčíne napreduje, otvoriť by ju mali už v júni


Foto: Výstavba novej telocvične pri Športovom gymnáziu v Trenčíne napreduje, otvoriť by ju mali už v júni
Galéria: 7 fotiek
Foto: facebook.com/trencianskazupa

Stavebné práce na telocvični pri Športovom gymnáziu v Trenčíne pokračuje a napreduje. Ak bude všetko pokračovať podľa plánu, športovať by sa v nej mohlo začať už v júni tohto roka.

Projekt výstavby telocvične v hodnote 2,4 milión eur hradí zo svojho rozpočtu Trenčiansky samosprávny kraj. Budova bude primárne slúžiť mladým športovcom z gymnázia, no bude prístupná aj ostatným školám a verejnosti.

Prvý stavebný kameň nového športoviska položili v septembri 2017. Samotná hala má rozmery 44x24 metrov, súčasťou stavby bude aj 70 metrov dlhý bežecký tunel.

Škola bude mať totiž okrem vlastného internátu, jedálne, plavárne a štadióna už aj telocvičňu. Žiaci sa teda už viac nebudú musieť za športom a tréningami nikam presúvať, pretože budú mať všetko dostupné v jednom komplexe.

„Sme veľmi príjemne prekvapení, že nám zriaďovateľ poskytol financie na výstavbu telocvične. Škola má 35 rokov a doteraz existovala bez vlastnej telocvične, preto sa nesmierne teším, že sa župa rozhodla výstavbu telocvične zafinancovať,“ dodal riaditeľ školy v septembri 2017 pri príležitosti slávnostného poklepania základného kameňa budovy.
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Trenčiansky samosprávny kraj