26-ročný Jozef utekal na diaľnici pred políciou, v Trenčianskej Turnej havaroval a na mieste zahynul


Foto: 26-ročný Jozef utekal na diaľnici pred políciou, v Trenčianskej Turnej havaroval a na mieste zahynul
Galéria: 3 fotky
Foto: KR PZ Trenčín

Včera večer, 25. marca o 21:40, došlo k tragickej nehode na ceste v Trenčianskej Turnej. Zomrel pri nej len 26-ročný Jozef z okresu Púchov. Auto však sledovala polícia už na diaľnici D1 kvôli nezodpovednej a rýchlej jazde.

Hliadka pri čerpacej stanici Slovnaft pri Zamarovciach zaznamenala už na parkovisku nezodpovedné správanie vodiča auta Škoda Superb.

„Policajti počuli vytáčanie motora a spozorovali vozidlo Škoda Superb, ktorého vodič prechádzal vysokou rýchlosťou parkoviskom, pričom ohrozil ľudí, ktorí sa v tom čase na parkovisku nachádzali. Dokonca niektorí museli pred vozidlom uskočiť,“ informovala Elena Antalová, hovorkyňa KR PZ v Trenčíne.

Policajná hliadka vyrazil za vodičom, pričom mal náskok zhruba 800 metrov. Vozidlo zišlo z diaľnice a pokračovalo v rovnakej rýchlej jazde, čím vodič ohrozil aj ostatné autá na diaľničnom privádzači.

Policajti upozornili na vozidlo aj ostatné hliadky v meste Trenčín a prenasledovali vozidlo aj so zapnutými výstražnými svetelnými a zvukovými signálmi. Vodič prenasledovaného vozidla pokračoval v jazde smerom na obec Trenčianska Turná. Z dohľadu hliadky sa vozidlo stratilo za zákrutou. Preto policajti pokračovali v pátraní v okolí.  


Na krajnici pri kruhovom objazde zbadali policajti úlomky plastov z vozidla a dym. Hľadané vozidlo našli prevrátené v kanáli pri ceste. Vnútri sa však nenachádzala žiadna osoba. Vodiča auta našli mimo vozidla.

„Na plote za kanálom si všimli preliačinu. Prišli k plotu na pozemok súkromnej firmy a našli vodiča prenasledovaného auta, ktorý bezvládne ležal v blízkosti drevených paliet. Záchranné zložky okamžite začali s oživovaním, ich pokusy však už boli márne,“ dodala hovorkyňa. 

Za účelom zistenia požitia alkoholu alebo iných návykových látok nariadil vyšetrovateľ odber krvi vodiča pri pitve. Dopravu počas dokumentovania tragickej nehody riadila polícia. Na mieste bol aj súdny znalec z od oru cestnej dopravy.

Vozidlo Škoda Superb, ktorého vlastníkom je súkromná spoločnosť z Olomouca bolo úplne zničené. Pri dopravnej nehode bolo poškodené aj dopravné značenie a oplotenie súkromného pozemku spolu s reklamným pútačom.
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Trenčín