Trenčín POKRAČUJE v protestoch Za slušné Slovensko, zhromaždenie sa bude konať aj v piatok 23. marca


Foto: Trenčín POKRAČUJE v protestoch Za slušné Slovensko, zhromaždenie sa bude konať aj v piatok 23. marca Foto: facebook.com/events/407988289625770/

Organizátori protestu Za slušné Slovensko v Trenčíne oficiálne pokračujú v programe. O 17:00 sa bude konať protestné zhromaždenie na Štúrovom námestí v Trenčíne.

„Organizátorky zhromaždenia za Slušné Slovensko v Trenčíne a v Púchove svoje zhromaždenie NERUŠIA,“ informovali organizátorky protestu v týchto mestách.

Aktuálne informácie o proteste v Trenčíne môžete sledovať aj na facebookovej stránke protestu

Hlavnou požiadavkou protestujúcich ostáva dôkladné a nezávislé vyšetrenie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej za spoluúčasti medzinárodných vyšetrovateľov a vyšetrenie všetkých káuz, na ktoré zavraždený novinár poukázal vo svojich článkoch.

Organizátori vo viacerých mestách Slovenska aj napriek odvolaniu najväčšieho protestu v Bratislave pokračujú. Ani Trenčín nechce sklamať dôveru ľudí a urobiť krok späť.

„My stále nie sme spokojní so situáciou ani s vládou. Žiadna z našich požiadaviek nebola doposiaľ naplnená. Celý mesiac sme sa snažili zastávať názory a potreby ľudí v uliciach Trenčína. Nechceme ich sklamať ani zradiť takýmto zbabelým krokom späť deň vopred. Pokladáme za férové postaviť sa pred ľudí, ktorým nám dali svoju dôveru a posledné tri piatky chodili v daždi, v zime, v mraze na námestia bojovať za Slušné Slovensko. Nezradíme ľudí, čo sa podieľajú na tejto náročnej príprave, rovnako tak ani ľudí, čo cez transparentný účet podporujú našu iniciatívu a veria, že tento boj dovedieme do úspešného konca. Náš boj za slušné Slovensko v piatok pokračuje,“ uviedli organizátorky protestu.

Protestujúci stále nie sú spokojní s potom ministra vnútra a so zotrvávaním Tibora Gašpara vo funkcii policajného predsedu. Podľa nich nie je možné objektívne a nezávislé vyšetrovanie káuz, ak vo vedení zodpovedných zložiek polície, súdov a prokuratúry ostávajú tí istí ľudia, ktorých mená sú spájané so zametaním korupčných káuz.


Podporu protestujúcim vyjadrili aj organizátori protestného pochodu v Bovažskej Bystrici, ktorý sa zajtra USKUTOČNÍ.

„V nadväznosti na udalosti posledného týždňa rešpektujeme spoločne s organizátormi protestov Za slušné Slovensko v Bratislave vymenovanie novej vlády prezidentom Slovenskej republiky Andrejom Kiskom. V Považskej Bystrici sa napriek zrušeniu bratislavského protestu avizovaný sprievod uskutoční. Chceme ním symbolicky vyjadriť rozlúčku s bezcharakterným Slovenskom, ktoré pripravilo dvoch mladých ľudí o život a zároveň si pripomenúť 30. výročie Sviečkovej manifestácie. Preto by sme radi vyzvali Bystričanov, aby zajtra o 17:00 prišli pred mestský úrad v Považskej Bystrici a podľa svojich možností si priniesli na sprievod červený kvet previazaný čiernou stuhou a sviečku. Zároveň si počas zhromaždenia pripomenieme 30. výročie Sviečkovej manifestácie, ktorá začala demokratické zmeny v našej krajine po takmer 40 rokoch totality,“ oficiálne uviedli organizátori.

Organizátori sa zároveň dištancujú od politických strán a výtržností. Účastníkov protestov vyzývajú k pokojnému zhromaždeniu.

Protestné zhromaždenia sa budú konať aj v ďalších mestách Trenčianskeho kraja:
Bánovce nad Bebravou 
https://www.facebook.com/events/555397231508471/
Nové Mesto nad Váhom 
https://www.facebook.com/events/964779570345078/
Partizánske - Zrušené
https://www.facebook.com/events/585437871826615/ 
Považská Bystrica
https://www.facebook.com/events/179976435956308/ 
Prievidza 
https://www.facebook.com/events/1177311132399076/ 
Miesto: Trenčín, Prievidza, Považská Bystrica, Bánovce...
Dátum: 23.03.2018 - 17:00